притисни ентер »

Премиера на Jeep Compass – доаѓа со целосно нов изглед и ентериер
Премиера на Jeep Compass – доаѓа со целосно нов изглед и ентериер

Премиера на Jeep Compass – доаѓа со целосно нов изглед и ентериер

Подновениот Jeep Compass конечно ја доживеа својата премиера. Во рамките на саемот на автомобили во Гуангжу претставен е рестајлингот на втората генерација. Како што и беше за очекување, надворешно доаѓа со нова решетка, нов браник и LED светла чија форма е за малку променета. Минимални промени има на задниот дел. Најголемата измена доаѓа во внатрешноста

Nissan со тизер за подновиот Terra – премиера на 25 ноември

Nissan со тизер за подновиот Terra – премиера на 25 ноември

Nissan објави тизер фотографија од подновениот модел Terra чија премиера ја закажа за 25 ноември годинава. Од видеото не може да се открие што точно е ново во поглед на екстериерот. Се очекува промена на предниот и задниот браник како и блага промена на предните и задни светла кои сега доаѓаат со bi-LED технологија. Во внатрешноста би требало да дојде

Најавен обновениот Jeep Compass

Најавен обновениот Jeep Compass

Уште минатиот месец беа објавени шпиунски фотографии од тестирањето на обновениот Jeep Compass. Американскиот производител со објавување на тизер фотографии објави дека премиерата на овој модел доаѓа уште овој месец. Станува збор за премиера на кинеската верзија на Compass која доаѓа со зголемени димензии и меѓуоскино растојание, а кон крајот на годинава