притисни ентер »

Првиот plug-in хибрид на Opel е достапен за нарачка
Првиот plug-in хибрид на Opel е достапен за нарачка

Првиот plug-in хибрид на Opel е достапен за нарачка

Компанијата Opel веќе го има на својата листа на нарачки и првиот plug-ing хибриден модел, кој е со можност за лизинг по цена од 399 евра месечна рата или за 49.940 евра (Business Edition). Се работи за моделот со име Grandland X Hybrid4 Opel Grandland X Hybrid4 доаѓа со погон на четири тркала, а хибридниот погонски систем ветува максимална моќност

Вгодина  пристигнува Mazda на струја!

Вгодина  пристигнува Mazda на струја!

Веќе извесно време е познато дека во Mazdа подготвуваат целосно електричен модел , a некои нови детали сега, откри, шефот на Компанијата Акира Марамуто, во неговата изјава дадена за Autonews… За почеток, Марамуто потврдил дек првиот сериски електричен автомобил на  Mazd a ќеима премиера во текот на наредната 2020 година, но тоа не е се што се однесува

Mazda со EV и plug-in хибриди до 2022 година

Mazda со EV и plug-in хибриди до 2022 година

Јапонскиот производител најави воведување на електрични модели уште од наредната година, како и plug-in хибриди во 2021-22 година Mazda ќе лансира неколку нови возила и погонски единици во наредните години, со цел да се осигура дека ги исполнува построгите емисиони стандарди за CO2 во Европа. Извршниот директор Акира Марумото потврди дека компанијата