притисни ентер »

Академија Пандев официјално го промовираше Танушев
Академија Пандев официјално го промовираше Танушев

Академија Пандев официјално го промовираше Танушев

Ѓорги Танушев е првото засилување за Академија Пандев за новата натпреварувачка сезона. Фудбалерот од средниот ред меѓу „пандевци“ доаѓа по настапот изминатава сезона за прилепска Победа. Покрај Танушев, во сениорскиот тим се вратени и Кристијан Велиновски кој беше позајмен во Брегалница, како и Емир Скендери кој беше пратен на позајмица во Кожуф.

Академија Пандев за Европа се засили со доскорешен член на Победа

Академија Пандев за Европа се засили со доскорешен член на Победа

Македонскиот дебитант во Европа, Академија Пандев го промовираше своето прво засилување за летната авантура во квалификациите за Лига Европа, како и за новата прволигашка сезона и тоа Ѓорѓи Танушев. Танушев во Академија Пандев доаѓа од прилепска Победа, која сезонава испадна од Првата лига, а станува збор за фудбалер, кој е струмичанец и кој беше еден

Академија Пандев го претстави првото засилување: Танушев се врати во Струмица

Академија Пандев го претстави првото засилување: Танушев се врати во Струмица

Амбициозниот прволигаш Академија Пандев зад себе ја остави најуспешната сезона во својата историја. Преку домашниот шампионат обезбеди европска сцена (трето место на табелата), а за првпат успеа да го крене и трофејот од националниот Куп. Поради квалификациите за Лига Европа, Тренчовски веќе ги построи своите пулени, а раководството на клубот утрово

Академија Пандев за Европа се засили со доскорешен член на Победа

Академија Пандев за Европа се засили со доскорешен член на Победа

Македонскиот дебитант во Европа, Академија Пандев го промовираше своето прво засилување за летната авантура во квалификациите за Лига Европа, како и за новата прволигашка сезона и тоа Ѓорѓи Танушев, пишува Спорт 1.

Танушев прво летно засилување за Академија Пандев

Танушев прво летно засилување за Академија Пандев

Македонскиот фудбалски прволигаш и освојувач на националниот Куп, Академија Пандев започна со засилување на тимот пред престојниот предизвик, настапот во квалификациите од Лига Европа. „ Ѓорги Танушев е првото засилување за Академија Пандев. Танушев е струмичко дете, а минатата сезона настапуваше за екипата на Победа и ќе биде одлично освежување во

Ѓорги Танушев е првото засилување за ФК „Академија Пандев“ во новата сезона

Ѓорги Танушев е првото засилување за ФК „Академија Пандев“ во новата сезона

Ѓорги Танушев е првото засилување за ФК „Академија Пандев“ од Струмица за новата фудбалска сезона 2019/2020. Танушев е струмичко дете, а минатата сезона настапуваше за екипата на „Победа“ и ќе биде одлично освежување во средниот ред. Покрај Танушев, во сениорскиот тим се вратени и Кристијан Велиновски, кој беше позајмен во…

Академија Пандев го промовираше Танушев

Академија Пандев го промовираше Танушев

Ѓорги Танушев и официјално е првото засилување за Академија Пандев. Минатата сезона настапуваше за екипата на Победа, од таборот на освојувачот на Купот на Македонија во него гледаат како одлично освежување во средниот ред. Покрај Танушев, во сениорскиот тим се вратени и Кристијан Велиновски кој беше позајмен во Брегалница, како и Емир Скендери кој