притисни ентер »

Сутлијаш на поинаков начин
Сутлијаш на поинаков начин

Сутлијаш на поинаков начин

Се става млекото на оган, се додава оризот се вари убаво на тивко додека не се свари. Се става во земјено тањирче и се остава да олади. Се премачкува со карамел и се става во рерна да се направи кора. Од горе се наросува со сецкани лешници.