притисни ентер »

Десподовска ја напушти Пјотрковиа, но останува во полскиот ракомет
Десподовска ја напушти Пјотрковиа, но останува во полскиот ракомет

Десподовска ја напушти Пјотрковиа, но останува во полскиот ракомет

Македонската рeпрезентативка Зорица Десподовска од следната сезона нема да го носи дресот на Пјотрковиа, но ќе остане во Полска. Како слободна ракометарка македонскиот бек се договори со Кобержице и ќе се обврзе на едногодишна соработка. Новата екипа на Десподовска е поамбициозна и настапува во плеј-офот. Тоа значи чекор напред во професионалната кариера

Десподовска останува во Полска, но ќе има нов клуб

Десподовска останува во Полска, но ќе има нов клуб

Македонската интернационалка Зорица Десподовска по три години настап за составот на Пјотрковија, ќе ја менува средината. Некогашната ракометарка на Еуростандард Ѓорче Петров и Металург, германските Кобленц и Розенгартен, шведскиот Луги, турскиот Муратпаша, ќе остане во полскиот шампионат. Таа ќе биде дел од екипата на Кобиержице, која оваа сезона игра