притисни ентер »

Германките прва пречка за кадетките во разигрувањето за мундијалски пласман
Германките прва пречка за кадетките во разигрувањето за мундијалски пласман

Германките прва пречка за кадетките во разигрувањето за мундијалски пласман

Ракометната репрезентација на Македонија до 18 години по поразот од Исланд (22-25) ги заврши настапите во втората фаза на третата позиција во групата 1 на Светското првенство (СП), па следи разигрување за пласман. Избраничките на Љубомир Савевски ќе играат за место од 9. до 12. позиција на светскиот собир. Прва пречка на нашиот национален тим ќе биде