притисни ентер »

Сите детали од прославата на раѓањето на внукот на Цеце Ражнатовиќ: Собрана цела естрада, бабата не може да застане
Сите детали од прославата на раѓањето на внукот на Цеце Ражнатовиќ: Собрана цела естрада, бабата не може да застане

Сите детали од прославата на раѓањето на внукот на Цеце Ражнатовиќ: Собрана цела естрада, бабата не може да застане

Богдана и Вељко Ражнатовиќ вчера го добија третиот син, а во вилата на Дедиње беше организирана прослава по повод раѓањето на Исаиј . На прославата се собрала половина од естрадата, а гордата баба Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја тргнала насмевката од лицето, па во еден момент се фатила и за микрофонот. Прославата траела до раните утрински часови, а

„Тоа е жена змеј“: Цеца откри како се чувствува Богдана по породувањето, еве што кажа за името на внукот

„Тоа е жена змеј“: Цеца откри како се чувствува Богдана по породувањето, еве што кажа за името на внукот

Пејачката Цеца Ражнатовиќ синоќа стана баба на уште еден внук кого нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и снаата Богдана го нарекоа Исаиј . Цеца истакна дека денес и бил особено бурен ден, но дека и покрај се е многу среќна, бидејќи нејзиното семејство станало побогато за уште еден член. „Денеска е феноменален ден за мене. Сите сме пресреќни, имаме многу

БОГДАНА СМЕЕ ДА ЗАБРЕМЕНИ САМО УШТЕ ЕДНАШ – по раѓањето на третиот син лекарите со јасна порака до таткото Вељко, тој пак верува само во Бог!

БОГДАНА СМЕЕ ДА ЗАБРЕМЕНИ САМО УШТЕ ЕДНАШ – по раѓањето на третиот син лекарите со јасна порака до таткото Вељко, тој пак верува само во Бог!

Богдана Ражнатовиќ и Вељко вчера на 14 мај станаа родители по трет пат и тоа на момче, откако снаата на Цеца се породи во Белград. Парот по Жељко и Крстан го добија и синот Исаија. Иако Вељко од секогаш говорел дека сака многу деца, во јавноста тој неодамна признал дека Богдана смее да роди само уште едно дете. Причината е тоа поради што Богдана се

ВИДЕО | Се славеше во домот на Ражнатовиќ: Спектакуларен огномет и музика за раѓањето на третиот внук на Цеца

ВИДЕО | Се славеше во домот на Ражнатовиќ: Спектакуларен огномет и музика за раѓањето на третиот внук на Цеца

Синот на Цеца Ражнатовиќ , Вељко и неговата сопруга синоќа го добија своето трето дете. Младата Богдана на свет донесе уште едно момче кое гордите родители го крстија Исаја. По тој повод, семејството Ражнатовиќ собра голем број пријатели и членови на семејството во својата вила. Небото над вилата се осветли поради спектакуларниот огномет, а пејачката

Вељко пречекуваше гости по повод раѓањето на синот, гордиот тато не ја трга насмевката на лицето (ВИДЕО/ФОТО)

Вељко пречекуваше гости по повод раѓањето на синот, гордиот тато не ја трга насмевката на лицето (ВИДЕО/ФОТО)

Сопругата на младиот боксер Вељко Ражнатовиќ , Богдана Ражнатовиќ вчеравечер на свет донесе уште едно момче кое гордите родители го нарекоа Исај. Семејството Ражнатовиќ синоќа организираше гала прослава на која покрај семејството имаше и многу јавни личности. Вељко лежерно ги пречекуваше гостите на вратата од семејната куќа. Ражнатовиќи одлучија на

ЦЕЦА НАЈЕМОТИВНА ДО СЕГА: Одговори што би му порачал денес Жељко да беше жив по добивањето на третиот внук, „планиравме ние двајца“…

ЦЕЦА НАЈЕМОТИВНА ДО СЕГА: Одговори што би му порачал денес Жељко да беше жив по добивањето на третиот внук, „планиравме ние двајца“…

Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба по трет пат вчера на 14 мај откако на свет се роди Исаиј. Откако ги дочека гостите во вилата на големата прослава реши да ги испочитува и новинарските екипи како и фоторепортерите и камерманите, па излезе да даде изјава за нив. Пејачката во таа прилика откри за несекојдневното име на внукот за кое во последен момент

Цеца стана баба по трет пат, се породи снаата Богданка

Цеца стана баба по трет пат, се породи снаата Богданка

Светлана Ражнатовиќ - Цеца стана баба по трет пат, се породи снаата Богданка. Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Ражнатовиќ вчера се породи и на свет донесе син на кој му го дадоа името Исаија. Се породила со царски рез во приватна клиника, а породувањето поминало без проблеми. Гордата баба Цеца Ражнатовиќ ја објави првата слика од бебето. Имено,

ВИЛАТА НА ЦЕЦА УКРАСЕНА КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА: Се славеше раѓањето на третиот внук до зори, ваков гламурозен огномет никој не очекуваше

ВИЛАТА НА ЦЕЦА УКРАСЕНА КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА: Се славеше раѓањето на третиот внук до зори, ваков гламурозен огномет никој не очекуваше

Богдана и Вељко Ражнатовиќ вчера го добија третиот син Исаиј. Брачниот пар стана побогат за уште еден член од семејството, покрај наследниците Жељко и Крстан, пристигна и Исаиј. Како што обично се случува, семејството Ражнатовиќ секогаш договара вакви и слични настани со забава за паметење. Нивните прослави се познати по добрата атмосфера, квалитетната

Џумбуш во домот на Ражнатовиќ: Цеца организираше гала прослава по раѓањето на внукот и ја собра цела естрада

Џумбуш во домот на Ражнатовиќ: Цеца организираше гала прослава по раѓањето на внукот и ја собра цела естрада

Вељко и Богдана вчера го добија третиот син Исаиja, а по тој повод се одржа гала прослава во вилата Ражнатовиќ каде со многу пријатели го прославија доаѓањето на новиот член во кругот на семејството. На прославата кај Ражнатовиќ дојдоа многу познати личности, меѓу кои Ивана и Петар Митиќ, Маја Беровиќ, Душан Куртиќ, Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг

Цеца по трет пат стана баба, Вељко(27) доби син

Цеца по трет пат стана баба, Вељко(27) доби син

Снаата на популарната фолк пејачка, Светлана Цеце Ражнатовиќ, Богдана Ражнатовиќ денеска роди машко дете, кое таа и нејзиниот сопруг Вељко Ражнатовиќ го нарекоа Исаија. Брачниот пар стана побогат за уште еден член од семејството, покрај наследниците Жељко и Крстан, пристигна и Исаија. Сепак, она што сите ќе ве изненади е фактот дека Вељко е навистина