притисни ентер »

Камил Шипжак е вишок во Барса, наскоро ќе му стане соиграч на Лазаров?
Камил Шипжак е вишок во Барса, наскоро ќе му стане соиграч на Лазаров?

Камил Шипжак е вишок во Барса, наскоро ќе му стане соиграч на Лазаров?

Полскиот репрезентативен пивотмен Камил Шипжак, ја игра својата последна сезона во Барселона. Тој сезонава добива мала минутажа од тренерот Чави Пасквал, а договорот му истекува на лето, но сосема сигурно е дека нема да му биде продолжен. Барселона оваа сезона го донесе Лудовик Фабрегас од Монпелје, кој ја дели минутажата со неговиот репрезентативен