притисни ентер »

Шармантно место во Љубљана каде што можете да уживате во кафе и џин!
Шармантно место во Љубљана каде што можете да уживате во кафе и џин!

Шармантно место во Љубљана каде што можете да уживате во кафе и џин!

И покрај фактот дека сме во период кога патувањата се попредизвикувачки од кога и да е, тоа не значи дека можеме да ги планираме идните патувања. Љубљана секогаш се наметнува како одлична одлука затоа што е во непосредна близина и крие неодоливи шармантни места кои воодушевуваат на прв поглед! Да се надеваме дека наскоро ќе ги отворат границите и ќе

Во тренд: Лејди Ди од 1990-тите како модна инспирација за 2020-тите

Во тренд: Лејди Ди од 1990-тите како модна инспирација за 2020-тите

Иако поминаа повеќе од 23 години од нејзината трагична смрт, Дијана Спенсер, попозната како Лејди Ди, сепак е неисцрпен извор на инспирација за љубителите и дизајнерите на модата. Со враќањето на трендовите од 90-тите, англиската принцеза стана кралица на нашите фармерки, јакни и смели спортски комбинации – клучни стилови на новата деценија. Од бициклисти