притисни ентер »

СЀ ШТО ИМАВ ВЛОЖИВ ВО ОВАА ВРСКА Шакира го отвори срцето по разделбата со Пике
СЀ ШТО ИМАВ ВЛОЖИВ ВО ОВАА ВРСКА Шакира го отвори срцето по разделбата со Пике

СЀ ШТО ИМАВ ВЛОЖИВ ВО ОВАА ВРСКА Шакира го отвори срцето по разделбата со Пике

Понекогаш мислам дека сето ова е лош сон од кој ќе се разбудам, рече пејачката Шакира која за магазинот Ел првпат проговори за раскинувањето со нејзиниот долгогодишен партнер, фудбалерот Жерар Пике. Шакира и Пике на почетокот на летото објавија дека се разделуваат. Пике моментално има нова девојка со која веќе се појавува во јавноста. – Тешко ми е

Шакира: Ова е најтемниот период во мојот живот

Шакира: Ова е најтемниот период во мојот живот

Ниту една разделба не е лесна, особено кога се случува пред јавноста. Мегапопуларната пејачка Шакира го почувствува тоа на своја кожа кога во јавноста стигна информацијата дека нејзиниот невенчан сопруг фудбалерот на Барселона Жерар Пике ја изневерил со дваесетгодишна студентка. „Жешката Колумбијка“  молчеше четири месеци, а сега проговори за тоа како

Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Колумбиската пејачка Шакира првпат јавно проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике. Таа за магазинот „Elle“ раскажа дека и е тешко да зборуваа во живо, бидејќи првпат зборува за разделбата јавно. „Досега само молчев и само се обидував да ја испроцесирам целата ситуација. Тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште … Continue reading

Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Колумбиската пејачка Шакира првпат јавно проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике. Таа за магазинот „Elle“ раскажа дека и е тешко да зборуваа во живо, бидејќи првпат зборува за разделбата јавно. „Досега само молчев и само се обидував да ја испроцесирам целата ситуација. Тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште … Continue reading

Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Ја жртвував мојата кариера, за тој да игра фудбал, Шакира првпат прозборе за разделбата со Пике

Колумбиската пејачка Шакира првпат јавно проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике. Таа за магазинот „Elle“ раскажа дека и е тешко да зборуваа во живо, бидејќи првпат зборува за разделбата јавно. „Досега само молчев и само се обидував да ја испроцесирам целата ситуација. Тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште поминувам низ тоа,

Шакира си ја отвори душата по раскинувањето со Пике: „Тешко ми е... Понекогаш мислам дека сето ова е лош сон од кој ќе се разбудам...“

Шакира си ја отвори душата по раскинувањето со Пике: „Тешко ми е... Понекогаш мислам дека сето ова е лош сон од кој ќе се разбудам...“

Раскинувањето на една од најдолгите врски од светот на познатите, онаа помеѓу колумбиската ѕвезда Шакира и фудбалерот Жерард Пике – и понатаму не престанува да ја интригира јавноста. Пејачката сега првпат проговори за нејзината разделба со човекот со кого помина 12 години. Шакира и Пике на почетокот на летото објавија дека се разведуваат, одлука која

Шакира повеќе не молчи: Прв пат јавно за разводот од Пике, за гласините околу старателството и за тоа како завршил бракот

Шакира повеќе не молчи: Прв пат јавно за разводот од Пике, за гласините околу старателството и за тоа како завршил бракот

Шакира го прекинува молкот за врската со Жерар Пике. Ако не знаете, 45-годишната пејачка и 35-годишната фудбалска ѕвезда беа заедно 11 години пред да биде објавена нивната разделба во јуни 2022 година. Кратко време подоцна Жерар бил виден со друга жена. Имаат две деца - синовите Милан (9) и Саша (7). Сега Шакира се осврна на сите гласини и дури беше

ФОТО+ВИДЕО | Шакира за разделбата со Пике: Ова е најмрачниот период од мојот живот

ФОТО+ВИДЕО | Шакира за разделбата со Пике: Ова е најмрачниот период од мојот живот

ФОТО+ВИДЕО | Шакира за разделбата со Пике: Ова е најмрачниот период од мојот живот К.С. Пред 20 секунди Шакира на насловната страница на списанието „Ел“ / Фото: Инстаграм, „Ел“ Поп-пејачката Шакира е вистинска музичка икона кога станува збор за латино музиката. Еден од најзначајните моменти за нејзината музичка кариера е кога нејзината песна „Waka