притисни ентер »

2020 VW Golf ентериер: Заборавете на рендерите, ова се реални фотографии
2020 VW Golf ентериер: Заборавете на рендерите, ова се реални фотографии

2020 VW Golf ентериер: Заборавете на рендерите, ова се реални фотографии

Како што можеше да се види од скиците, Volkswagen радикално ја редизајнирал внатрешноста на новата генерација на Golf, во која доминираат два големи екрани. Веднаш доконтролниот дигитален екран, се надоврзува мултимедијалниот екран осетлив на допир, преку кој се контролираат повеќето функции на автомобилот. Тој е овичен со сјајна црна пластика, додека

Откриена внатрешноста на новиот Golf

Откриена внатрешноста на новиот Golf

Мистеријата околу новата, осма генерација на најпродаваниот модел на Volkswagen, Golf и натаму е голема иако се приближува официјалната премиера. Во пресрет на премиерата закажана за овој октомври во Волфсбург (Германија), а по броjните најави и шпекулативни рендери, откриена е внатрешноста на овој модел. Она што може да се забележи е дека внатрешноста

Vоlkswagen ја разоткри внатрешноста на VW Golf 8 / ФОТО

Vоlkswagen ја разоткри внатрешноста на VW Golf 8 / ФОТО

Од скиците кои се претставени на годишниот состанок на акционерите на Volkswagen, покрај тоа како ќе изгледа Golf 8, го имаме и првиот јасен поглед на внатрешноста, која доживеала значителна еволуција во дизајнот. Особено се истакнуваат двата екрани од најновата генерација, а иако не е масививен како 15-инчниот кај Touareg, централниот мултимедијален

Позната внатрешноста на новиот VW Golf 8

Позната внатрешноста на новиот VW Golf 8

Сите со нетрпение ја чекаме премиерата на новиот VW Golf 8. Се очкува нешто поинакво од другите генерации. Сепак на интернет успеавме да пронајдеме неколку скици кои биле направени во компанијата преку кои можеме да добиеме јасна слика за тоа како ќе изгледа новиот модел на Golf. Освен за надворешниот дел, ние добивле слика за тоа како ќе изгледа голфот

VW I.D.3 предизвика вистинска манија на  пазарот!

VW I.D.3 предизвика вистинска манија на  пазарот!

Потврда, по којзнае кој пат, дека што и да исфрлат на пазарот од Волфсбург, тоа веднаш се претвора во во пазарен хит модел… Не помина ниту една недела од почетокот на прибележување на нарачките за целосно електричниот автомобил на Volkswagen, моделот  ID.3, а веќе се пријавиле повеќе од 15.000 купувачи за истиот. Тоа е потврда дека Volkswagen Group