притисни ентер »

Tesla својот Cybertruck pick up ќе го претстави на 21 ноември
Tesla својот Cybertruck pick up ќе го претстави на 21 ноември

Tesla својот Cybertruck pick up ќе го претстави на 21 ноември

Илон Маск Директорот на компанијата  Tesla и официјално потврдил дека претставувањето на pick up возилото Cybertruck ќе се случи на 21-ви ноември тековната 2019 година на настан во Лос Анџелес … Илон Маск (Elon Musk) откри некои информации за pick up возилот со име Cybertruck, уште во летото минатата 2018 година кога рекол дека ќе има штекери за приклучување

Маск го закажа дебито на својот прв пикап модел

Маск го закажа дебито на својот прв пикап модел

Главниот извршен директор на Tesla , го откри датумот за кој е закажана премиерата на првиот пикап модел на производителот на е-возила Tesla ќе го претстави новиот пикап модел на 21 ноември во Лос Анџелес, во близина на фабриката на другата компанија на Маск, Space Exploration Technologies, каде тој гради ракети, објави неговиот твит во средата. Во

Tesla Pick-Up? Не мора да чекате до следната година

Tesla Pick-Up? Не мора да чекате до следната година

И додека сите го исчекуваме електричниот пик-ап модел на Tesla чија премиера постојано се одложува, едни дечки предводени од Симон Гиерц одлучија да ги преземат работите во свои раце. Кога веќе не може да го направи Маск, Гиерц успеа од својот Tesla модел 3 да направи пик-ап. Целата трансформација е прикажана во 30 минутно видео објавено на YouTube,

Илон Маск го потврди доаѓањето на новиот модел на Тесла

Илон Маск го потврди доаѓањето на новиот модел на Тесла

По лансирањето на Roadster во вселената, новиот модел го доби името Cybertruck, а еден од најголемите класици на жанрот, Блејд Ранер, беше искористен за да го најави. Денот на премиерното претставуцвање е 21 ноември, во фабриката „SpaceX“ во близина на Лос Анџелес. Cybertruck unveil on Nov 21 in LA near SpaceX rocket factory — Elon Musk (@elonmusk)

Пикапот на Тesla со премиера веќе во ноември

Пикапот на Тesla со премиера веќе во ноември

Според Илон Маск, пикапот на T esla ќе биде подобар камионет од Ford F-150 и подобар спортски автомобил од Porsche 911. Премиерата на „сајберкамионот“ е закажана за месецов. Кога шефот на T esla претставува нов модел, секогаш го најавува и следниот чекор. Така беше и при премиерата на компактниот Model Y, компактниот СУВ врз основа на Model 3. Илон

Маск го потврди новиот модел на Tesla, познат и датум на доаѓање

Маск го потврди новиот модел на Tesla, познат и датум на доаѓање

По лансирањето на Roadster во вселената, новиот модел го добил името Cybertruck, а за неговата најава искористен е еден од најголемите класици SF филмската индустрија, Blade Runner. За „големото финале“ избран е 21 ноември, во фабриката „SpaceX“ во близина на Лос Анџелес. А за својот електричен камионет, се рабира, Маск повторно дава огромно ветување

Cybertruck е новото чудо на Тесла и Илон Маск

Cybertruck е новото чудо на Тесла и Илон Маск

Илон Маск и Тесла се познати по своите револуционерни и научно-фантастични дизајни на возила. Најново нешто од “кујната” на Тесла е Cybertruck, а за негова презентација е искористен култниот филм Blade Runner. Како датум за појавување е наведен 21 ноември и тоа во фабриката на SpaceX неделеку од Лос Анџелес. Како и за model 3 за кој Илон Маск даде

Елон Маск го најави претставувањето на Cybertruck возилото од Tesla за 21 ноември

Елон Маск го најави претставувањето на Cybertruck возилото од Tesla за 21 ноември

Cybertruck е долгоочекуваниот и прв „pickup“ автомобил од компанијата кој се разбира ќе биде целосно електричен Фото: Tesla преку: The Verge Автомобилите од таканаречената „pickup“ категорија може слободно да се каже дека кај нас не се воопшто популарни, за разлика од САД каде што има огромен пазар, а посебно во местата надвор од поголемите градови

Tesla има електричен камион за американската војска

Tesla има електричен камион за американската војска

Елон Маск се обидува да и продаде електрично возило на американската војска, кое веќе стана познато како Tesla Cybertruck , а новиот товарен автомобил би можел во не така далечна иднина да се најде во воените редови. Компанијата Tesla веќе соработува со воздухопловните сили на САД, а Маск одлучи во понудата да проба да вклучи и целосно електричен камион,

Tesla има електричен камион за американската војска

Tesla има електричен камион за американската војска

Елон Маск се обидува да и продаде електрично возило на американската војска, кое веќе стана познато како Tesla Cybertruck , а новиот товарен автомобил би можел во не така далечна иднина да се најде во воените редови. Компанијата Tesla веќе соработува со воздухопловните сили на САД, а Маск одлучи во понудата да проба да вклучи и целосно електричен камион,