притисни ентер »

Мицкоски објави селфи со Мизрахи
Мицкоски објави селфи со Мизрахи

Мицкоски објави селфи со Мизрахи

Додека синоќа траеше собраниската расправа за разрешувањето на министерката за труд Рашела Мизрахи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави селфи со сега екс министерката. – Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата. Мизрахи ноќеска беше разрешена од позицијата технички министер за труд и социјална

Мицкоски објави селфи со Мизрахи: Дисиденти зашто ја сакаат Македонија! ФОТО

Мицкоски објави селфи со Мизрахи: Дисиденти зашто ја сакаат Македонија! ФОТО

Додека синоќа траеше собраниската расправа за разрешувањето на министерката за труд Рашела Мизрахи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави селфи со сега екс министерката. – Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата. Мизрахи ноќеска беше разрешена од позицијата технички министер за труд и социјална

Мицкоски објави селфи со Мизрахи: Дисидентите!

Мицкоски објави селфи со Мизрахи: Дисидентите!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доцна ноќеска објави фотографија со разрешената министерка Рашела Мизрахи на својата Фејсбук страница. -Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата. Во раните утрински часови Собранието ја разреши министерката Раше Мизрахи. Со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ пратениците

Мицкоски објави селфи со Мизрахи и напиша: Дисидентите!

Мицкоски објави селфи со Мизрахи и напиша: Дисидентите!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ноќеска објави селфи со Рашела Мизрахи на својата Фејсбук страница. -Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата. Мизрахи ноќеска беше разрешена од позицијата технички министер за труд и социјална политика. Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени

Мицкоски на Фејсбук ја поддржа „дисидентката“ Мизрахи

Мицкоски на Фејсбук ја поддржа „дисидентката“ Мизрахи

Додека синоќа пратениците во Собранието жестоко расправаа за предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политик, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук објави фотографија со, како што рече, дисидентката Рашела Мизрахи. Синоќа по повеќечасовна расправа, Собранието со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши

„Дисидентско“ селфи на Мицкоски и Мизрахи

„Дисидентско“ селфи на Мицкоски и Мизрахи

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доцна ноќеска објави фотографија со разрешената министерка Рашела Мизрахи на својата Фејсбук страница. -Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата. Во раните утрински часови Собранието ја разреши министерката Раше Мизрахи. Со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ пратениците

Собранието среде ноќ ја разреши Мизрахи

Собранието среде ноќ ја разреши Мизрахи

Утрово, по 3 часот по полноќ, по неколку часовна расправа на пратениците, Собранието со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на Рашела Мизрахи од ресорот труд и социјална политика, поради одбивање да ја промени таблата на која стои името Република Македонија. „Дисидентите! Зошто? Затоа

Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира нејзиното разрешување

Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира нејзиното разрешување

Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада. Таа по шест часа расправа, во раните утрински часови беше разрешена од пратениците во македонското Собрание. Нејзино разрешување побара техничкиот премиер Оливер Спасовски , откако Грција испрати вербална нота за непочитување на Договорот

Мицкоски: Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!

Мицкоски: Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!

Утрово, по 3 часот по полноќ, по неколку часовна расправа на пратениците, Собранието со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на Рашела Мизрахи од ресорот труд и социјална политика, поради одбивање да ја промени таблата на која стои името Република Македонија. Дисидентите! Зошто? Затоа

Мицкоски: Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!

Мицкоски: Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!

Утрово, по 3 часот по полноќ, по неколку часовна расправа на пратениците, Собранието со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на Рашела Мизрахи од ресорот труд и социјална политика, поради одбивање да ја промени таблата на која стои името Република Македонија. Дисидентите! Зошто? Затоа