притисни ентер »

Заев: Нови избори не ги решаваат работите, треба да се формира влада
Заев: Нови избори не ги решаваат работите, треба да се формира влада

Заев: Нови избори не ги решаваат работите, треба да се формира влада

Зоран Заев по средбата со Али Ахмети рече дека нови избори нема да ги решат работите, туку потребно е да се формира влада. -Таман работа да останеме без Влада. Не ни теба тоа. Нови избори не ги решаваат работите. Ќе ги повториме резултатите. Влада треба да се формира. Треба да се формира влада секако таму каде што ќе се најдат решенијата за формирање

Заев: Влада треба да се формира, нови избори не се решение

Заев: Влада треба да се формира, нови избори не се решение

– Жалам што не можеме денеска да соопштиме  дека има договор помеѓу двете страни со коишто разговаравме. Логично разговорите ќе продолжат следните денови, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев Заев по  средбата со претседателот на ДУИ Али Ахмети, што се одржа попладнето во Собранието, како дел од разговорите за формирање парламентарно мнозинство. Тој очекува

Заев: Нови избори не ги решаваат работи, треба да се формира влада

Заев: Нови избори не ги решаваат работи, треба да се формира влада

Зоран Заев по средбата со Али Ахмети рече дека нови избори нема да ги решат работите, туку потребно е да се формира влада. -Таман работа да останеме без Влада. Не ни теба тоа. Нови избори не ги решаваат работите. Ќе ги повториме резултатите. Влада треба да се формира. Треба да се формира влада секако таму каде што ќе се најдат решенијата за формирање

Заев: МОЖЕМЕ И НИЕ СО ВМРО ДПМНЕ И НЕАЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ДА ПРАВИМЕ ДОГОВОР“

Заев: МОЖЕМЕ И НИЕ СО ВМРО ДПМНЕ И НЕАЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ДА ПРАВИМЕ ДОГОВОР“

Претседателот на СДСМ Зоран Заев повтори дека ја чувствува како притисок поканата за средба што ја упати денеска Ахмети до лидерите од албанскиот политилки блок по повод годишнинатата од  Рамковниот договор, порачувајќи дека таква средба може да имаат и претставниците од како што вели неалбанските граѓани. Ако е поводот Охридскиот договор, потенцира,

Нови избори нема да ги решат работите, ќе ги повториме резултатите, вели Заев

Нови избори нема да ги решат работите, ќе ги повториме резултатите, вели Заев

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по средбата со лидерот на ДУИ, Али Ахмети рече дека нови избори нема да ги решат работите, туку потребно е да се формира влада. „Ќе ги повториме резултатите. Влада треба да се формира. Треба да се формира влада секако таму каде што ќе се најдат решенијата за формирање на влада. Нашиот став, а и ставот на другите партии

Нема договор меѓу Заев и Ахмети

Нема договор меѓу Заев и Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети не постигнаа договор за коалиција во новата Влада ниту на денешната средба. Заев по средбата рече дека има напредок во ставовите меѓу двете партии и најави дека разговорите ќе продолжат и во наредните денови. Во однос на ресорите, Заев кажа дека одприлика се знае кои кадри кои ќе министерства

Заев: МОЖЕМЕ И НИЕ СО ВМРО ДПМНЕ И НЕАЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ДА ПРАВИМЕ ДОГОВОР“

Заев: МОЖЕМЕ И НИЕ СО ВМРО ДПМНЕ И НЕАЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ДА ПРАВИМЕ ДОГОВОР“

Претседателот на СДСМ Зоран Заев повтори дека ја чувствува како притисок поканата за средба што ја упати денеска Ахмети до лидерите од албанскиот политилки блок по повод годишнинатата од  Рамковниот договор, порачувајќи дека таква средба може да имаат и претставниците од како што вели неалбанските граѓани. Ако е поводот Охридскиот договор, потенцира,

БЕЗ ДОГОВОР ЗА ВЛАДА заврши средбата на Заев и Ахмети

БЕЗ ДОГОВОР ЗА ВЛАДА заврши средбата на Заев и Ахмети

На средбата на лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети што се одржа попладнево не е постигнат договор за формирање влада, но разговорите ќе продолжат следните денови. -Жалам што не можеме денеска да соопштиме  дека има договор помеѓу двете страни со коишто разговаравме. Логично разговорите ќе продолжат следните денови и верувам штом имаме

БЕЗ ДОГОВОР ЗА ВЛАДА заврши средбата на Заев и Ахмети

БЕЗ ДОГОВОР ЗА ВЛАДА заврши средбата на Заев и Ахмети

На средбата на лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети што се одржа попладнево не е постигнат договор за формирање влада, но разговорите ќе продолжат следните денови. -Жалам што не можеме денеска да соопштиме  дека има договор помеѓу двете страни со коишто разговаравме. Логично разговорите ќе продолжат следните денови и верувам штом имаме

Нема договор меѓу Заев и Ахмети

Нема договор меѓу Заев и Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети не постигнаа договор за коалиција во новата Влада ниту на денешната средба. Заев по средбата рече дека има напредок во ставовите меѓу двете партии и најави дека разговорите ќе продолжат и во наредните денови. Во однос на ресорите, Заев кажа дека отприлика се знае кои кадри кои министерства ќе