притисни ентер »

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса
Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона. Во проширениот состав на Оле Гунар Солскјер се враќаат Немања Матиќ, Алексис Санчез и Матео Дармијан кои беа повредени. Во првиот натпревар, кој беше одигран пред една недела

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона. Во проширениот состав на Оле Гунар Солскјер се враќаат Немања Матиќ, Алексис Санчез и Матео Дармијан кои беа повредени. Во првиот натпревар, кој беше одигран пред една недела

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона. Во проширениот состав на Оле Гунар Солскјер се враќаат Немања Матиќ, Алексис Санчез и Матео Дармијан кои беа повредени. Во првиот натпревар, кој беше одигран пред една недела

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона. Во проширениот состав на Оле Гунар Солскјер се враќаат Немања Матиќ, Алексис Санчез и Матео Дармијан

Добри вести за Манчестер јунајтед пред реваншот со Барселона

Добри вести за Манчестер јунајтед пред реваншот со Барселона

during the Premier League match between Manchester United and Brighton & Hove Albion at Old Trafford on January 19, 2019 in Manchester, United Kingdom. Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона. Во проширениот состав

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона. Во проширениот состав на Оле Гунар Солскјер се враќаат Немања Матиќ, Алексис Санчез и Матео Дармијан кои беа повредени. Во првиот натпревар, кој беше одигран пред една недела

Санчез замина со Јунајтед во Барселона

Санчез замина со Јунајтед во Барселона

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ и крилото Алексис Санчез, влегоа во тимот за утрешниот реванш-четвртфинален меч против Барселона во Лигата на шампионите. Барселона утре го пречекува Манчестер Јунајтед, во 21 часот по македонско време. „Црвените Ѓаволи“ имаат тешка задача да ја елиминираат Барса на „Камп Ноу“ по поразот од

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Матиќ и Санчез се вратија во групата на Јунајтед за реваншот со Барса

Во првиот натпревар, кој беше одигран пред една недела на „Олд Трафорд“, Барселона победи со 1:0 по авто-гол на Шо. Барселона, 15 април 2019 (МИА) – Манчестер Јунајтед замина утринава за Барселона, каде утре „црвените ѓаволи“ ќе излезат на „Камп Ноу“ во реваншот од четвртфиналната фаза на Лигата на шампионите против Барселона. Во проширениот состав

Солскјер го одреди тимот за Барселона: Неколку повратници се качуваат на авионот за Каталонија

Солскјер го одреди тимот за Барселона: Неколку повратници се качуваат на авионот за Каталонија

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер одреди 22 фудбалери кои заминаа во Барселона пред утрешниот натпревар со овој клуб во реванш пресметката од четвртфиналето на Лигата на шампионите. „Ѓаволите“ ќе бркаат негатива од 1:0 по поразот кој го претрпеа на „Олд Трафорд“ пред една недела, а Солскјер за овој натпревар ќе може да смета на некои

Солскјер: Не треба да ни биде инспирација она што се случи 1999 година

Солскјер: Не треба да ни биде инспирација она што се случи 1999 година

Менџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, рекол дека некои од победите што ги забележале неговите играчи оваа сезона треба да им бидат инспирација во пресрет на реваншот против Барселона, во Лигата на шампионите. Барселона, минатата недела на „Олд Трафорд“ во Манчестер, победи 1:0 во првиот четврт-финален натпревар. Манчестер Јунајтед и во