притисни ентер »

Наполи подготвен да му понуди голем договор на Конте

Наполи подготвен да му понуди голем договор на Конте

Наполи е подготвен да му понуди на Антонио Конте договор со плата од осум милиони евра годишно за тој да се согласи да го води тимот, пренесува „Goal“. Претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис верува дека италијанскиот стручњак е способен да ги врати наполитанците на водечка позиција во Серија А. Тој е исто така подготвен да му даде на Конте широки

Де Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус

Де Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус

Аурелио де Лаурентис најде нов спортски директор. Џовани Мана, главниот соработник на првиот човек на спортскиот сектор на Јувентус, Кристијан Џунтоли, е нов директор на наполитанците. „Мана има нос за пазарот и одлично познавање, особено за младите фудбалери. Тоа го покажа неговото минато на местото технички менаџер на помладите категории на Јувентус“,

Де Лаурентис ја призна грешката со тренерите, по секоја цена го сака Конте за следната сезона

Де Лаурентис ја призна грешката со тренерите, по секоја цена го сака Конте за следната сезона

Сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаурентис, сфати дека неговата тврдоглавост сезонава скапо го чинеше и планира да одвои вистинско богатство за еден од најдобрите тренери на денешницата, Антонио Конте. Минатата сезона кога Наполи ја освои титулата со Лучано Спалети, Де Лаурентис не му ги исполни барањата на тренерот за засилувања и нов договор, по

Конте е фаворит за клупата на Наполи

Конте е фаворит за клупата на Наполи

Поранешниот тренер на Јувентус, Антонио Конте би можел да седне на клупата на Наполи, пишува „Газета дело Спорт“. Според весникот, претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис е во добри односи со Конте, а раководството на „наполитанците“ е подготвено да му даде карт-бланш на стратегот за реализација на трансфер пазарот. Последен клуб за 54-годишниот

Де Лаурентис нема да штеди: Конте во „пакет“ со Лукаку во Наполи

Де Лаурентис нема да штеди: Конте во „пакет“ со Лукаку во Наполи

Наполи и натаму е во потрага по нов тренер, откако е јасно дека сегашниот Франческо Калцона е само привремено решение до крајот на сезоната. Затоа Де Лаурентис, сопственикот на Наполи, по крајот на сезоната ќе се обиде уште еднаш да го убеди екс тренерот на Јувентус, Челси, Интер и Тотенхем, Антонио Конте. Конте веќе еднаш ја одби можноста да седне

Де Лаурентис поради Конте ќе прави чистка во клубот

Де Лаурентис поради Конте ќе прави чистка во клубот

Наполи е во голема криза во сезоната откако го освои Скудетото на клубот чекаше цели 30 години. Се покажа како голема грешка што претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис го отпушти Лучијано Спалети и го замени Руди Гарсија. Французинот не се снајде најдобро на таа позиција, па на негово место дојде Валтер Мацари, кој исто така не се задржа долго