притисни ентер »

Меси правел скара за соиграчите, му се заканува казна!
Меси правел скара за соиграчите, му се заканува казна!

Меси правел скара за соиграчите, му се заканува казна!

Лео Меси, мега – ѕвездата на Барселона и светскиот фудбал се соочува со казна од страна на властите на Шпанија. Имено пред некој ден, со цел да ја подигне атмосферата во тимот на Барса во финишот на сезоната во Ла Лига, во која каталонците се борат за титулата, тој ги повикал своите соиграли во својот дом. Притоа тој правел скара, имало и мала забава,

Ла Лига отвори истрага за забавата на Меси и неговите соиграчи

Ла Лига отвори истрага за забавата на Меси и неговите соиграчи

Раководството на шпанската фудбалска Ла Лига отвори истрага против капитенот на Барселона, Лионел Меси, но и останатите фудбалери од клубот затоа што организирале забава во услови на пандемија по победата над Валеснија од 3:2. Според здравствено безбедносните правила забрането собирање на повеќе од шест лица. Оваа ситуација е различна од таа со фудбалерите

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата пред клучните дуели во борбата за шампионската титула. Забавата ја организирал во дворот, меѓутоа според шпанските

Ла Лига ќе го казни Меси зашто ги викна другарите на гости

Ла Лига ќе го казни Меси зашто ги викна другарите на гости

Раководството на шпанската Ла Лига отвори истрага и соопшти дека најверојатно ќе го казни Лионел Меси, но и останатите фудбалери на Барселона затоа што организирале забава во вилата на Аргентинецот. Меси ги повика сите соиграчи да ја прослават победата од 3-2 против Валенсија, а притоа ги прекршил правилата според кои е забрането собирање на повеќе

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата пред клучните дуели во борбата за шампионската титула. Забавата ја организирал во дворот, меѓутоа според шпанските

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата пред клучните дуели во борбата за шампионската титула. Забавата ја организирал во дворот, меѓутоа според шпанските

Камерите ги уловија што пејат фудбалерите на Барса за време на забавата кај Меси

Камерите ги уловија што пејат фудбалерите на Барса за време на забавата кај Меси

Фудбалерите на Барселона ја победија Валенсија на гости во неделата (3: 2) и останаа во борба за шпанскиот шампион, а Лионел Меси реши да организира забава со соиграчите пред решавачките натпревари. Каталонците неодамна доживеаја шокантен пораз против Гранада, но успеаја да слават во неделата на тешкото гостување во Валенсија со 3: 2. Овој тим повторно

Меси правел скара за соиграчите, му се заканува казна!

Меси правел скара за соиграчите, му се заканува казна!

Лео Меси, мега – ѕвездата на Барселона и светскиот фудбал се соочува со казна од страна на властите на Шпанија. Имено пред некој ден, со цел да ја подигне атмосферата во тимот на Барса во финишот на сезоната во Ла Лига, во која каталонците се борат за титулата, тој ги повикал своите соиграли во својот дом. Притоа тој правел скара, имало и мала забава,

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата пред клучните дуели во борбата за шампионската титула. Забавата ја организирал во дворот, меѓутоа според шпанските

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Ла Лига подготвува казни за Меси и екипата

Надлежните тела на шпанската Ла Лига, најавија ќе спроведат истрага, по повод забавата која во својот дом, за соиграчите ја организирал Лионел Меси. Меси, на скара ги поканил сите соиграчи и нивните сопруги, за да го подигне моралот на екипата пред клучните дуели во борбата за шампионската титула. Забавата ја организирал во дворот, меѓутоа според шпанските