притисни ентер »

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!
Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Фудбалерот на второлигашот Бурнемаут и на велшката репрезентација, 24-годишниот Дејвид Брукс открива дека медицинскиот тим на Велшката фудбалска асоцијација му дијагностицирал рана фаза на Хоџкинова лимфома, рак на белите крвни зрнца, но очекува да има целосно закрепнување. Брукс, кој произлезе од фудбалската академија на Манчестер сити, дојде во Бурнемаут

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Фудбалерот на второлигашот Бурнемаут и на велшката репрезентација, 24-годишниот Дејвид Брукс открива дека медицинскиот тим на Велшката фудбалска асоцијација му дијагностицирал рана фаза на Хоџкинова лимфома, рак на белите крвни зрнца, но очекува да има целосно опоравување. Брукс, кој произлезе од фудбалската академија на Манчестер сити, дојде во Бурнемаут

На фудбалер од Премиер лигата му е дијагностициран рак

На фудбалер од Премиер лигата му е дијагностициран рак

Фудбалерот на Бормут и велшката репрезентација Дејвид Брукс денеска потврди дека е болен од рак. Тој откри дека му бил дијагностициран рак на лимфните жлезди, и дека ќе започне со лекување следната недела. Брукс досега одигра 21 натпревар за репрезентацијата на Велс, а оваа сезона одигра 9 натпревари за Борнмаут. „Иако оваа информација дојде како шок

Лоша вест од Англија: Еден од најдобрите фудбалери на Борнмут откри дека има рак

Лоша вест од Англија: Еден од најдобрите фудбалери на Борнмут откри дека има рак

Велшанецот го чека тешка животна битка. Велшкиот фудбалер, Дејвид Брукс (24), преку социјалните мрежи информираше дека има рак, и дека е подготвен за битка. Поради ова, Брукс го пропушти последниот меч на селекцијата на Велс. Брукс е играч на Борнмут, клуб од англискиот Чемпионшип. „Дијагностициран ми е Хоџкинов лимфом од втор степен. Со терапии почнувам

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Фудбалерот на второлигашот Бурнемаут и на велшката репрезентација, 24-годишниот Дејвид Брукс открива дека медицинскиот тим на Велшката фудбалска асоцијација му дијагностицирал рана фаза на Хоџкинова лимфома, рак на белите крвни зрнца, но очекува да има целосно закрепнување. Брукс, кој произлезе од фудбалската академија на Манчестер сити, дојде во Бурнемаут

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Велшкиот репрезентативец Брукс има рак на само 24 години!

Фудбалерот на второлигашот Бурнемаут и на велшката репрезентација, 24-годишниот Дејвид Брукс открива дека медицинскиот тим на Велшката фудбалска асоцијација му дијагностицирал рана фаза на Хоџкинова лимфома, рак на белите крвни зрнца, но очекува да има целосно опоравување. Брукс, кој произлезе од фудбалската академија на Манчестер сити, дојде во Бурнемаут

На 24-годишен репрезентативец на Велс му е дијагностициран рак

На 24-годишен репрезентативец на Велс му е дијагностициран рак

Фудбалерот на Бормут и велшката репрезентација Дејвид Брукс денеска објави дека е болен од рак. Неговата точна дијагноза е Хоџкинов лимфом, но младиот 24-годишен фудбалер е оптимист. Тој се надева дека ќе ја победи болеста и дека наскоро ќе се врати на терените. Брукс минатата недела заминал на репрезентативни обврски за селекцијата на Велс и по направените

Фудбалер од Премиер лигата го чека животна битка: „Имам рак, но верувам дека ќе се вратам“

Фудбалер од Премиер лигата го чека животна битка: „Имам рак, но верувам дека ќе се вратам“

Фудбалер од Премиер лигата го чека животна битка: „Имам рак, но верувам дека ќе се вратам“ Ф.К. Пред 2 минути На велшкиот репрезентативец му е дијагностициран рак на лимфните жлезди/Фото: EPA-EFE/PETER POWELL Фудбалерот на Борнмаут и велшки репрезентативец Дејвид Брукс објави дека му е дијагностициран рак. Тој откри дека му бил дијагностициран рак

Тешка болест го нападна велшкиот репрезентативец

Тешка болест го нападна велшкиот репрезентативец

Велшкиот репрезентативец Дејвид Брукс откри дека му бил дијагностициран рак на лимфните жлезди во втор стадиум. Пред неколку денови Брукс го напушти тренинг кампот на „Змејовите“, а сега ја откри причината. „Моето лекување стартува идната недела. И покрај тоа што оваа вест е шокантна како за мене така и за мојата фамилија, прогнозите се добрии и јас