притисни ентер »

Виц: Сто кила вишок
Виц: Сто кила вишок

Виц: Сто кила вишок

Share Tweet Share Share Email Comments Зборат Стојна и Цвета: – Леле имам 10 кила вишок… – Ехе, јас имам 100 кила вишок! – Што збориш ма!? Ништо не ти се познава! – Не се познава, дома дреме по цел ден и гледа телевизија… Advertisements Share Tweet Share Share Email

Пендаровски им порача во Брисел: Не бараме незаслужена награда, туку заслужена шанса

Пендаровски им порача во Брисел: Не бараме незаслужена награда, туку заслужена шанса

Share Tweet Share Share Email Comments На заедничката прес-конференција која ја одржаа македонскиот претседател Стево Пендаровски и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, во Брисел, Пендаровски на европските бирократи им порача дека Европската Унија има историска можност да покаже лидерство и визија за иднината на нашиот регион со тоа што

Виц: Напален сопруг

Виц: Напален сопруг

Share Tweet Share Share Email Comments Во спалната соба: Жено, ајде побрзо соблекувај се, не можам да издржам! А бе, рано е уште, малиот не е заспан. Заспан е досега, гарант! Не верувам, не е заспан. Сега ќе видиш дека е заспан. Синче татино, ај донеси му на тато една чаша вода! Тишина, не се слуша ништо. Нема одговор. Мажот и жената се нафрлаат страсно

Засега приземен и скромен: Пендаровски со комерцијален лет отпатува за Брисел

Засега приземен и скромен: Пендаровски со комерцијален лет отпатува за Брисел

Share Tweet Share Share Email Comments Македонскиот претседател Стево Пендаровски заедно со членовите од неговиот претседателски кабинет со комерцијален лет вчера отпатуваа за Брисел, каде тој треба да оствари средби на највисоко политичко ниво. Пендаровски утре ќе го посети Брисел каде ќе има одделни средби со претседателот на Европскиот Совет, Доналд

Каква бомба на Куцка: Ова не го бранат ни тројца голмани!

Каква бомба на Куцка: Ова не го бранат ни тројца голмани!

Share Tweet Share Share Email Comments Словачка синоќа го играше квалификацискиот натпревар против Азербејџан во рамки на квалификациите за Европското првенство. Гостите поведоа уште во осмата минута кога Лоботка погоди за 1:0, а потоа Јурај Куцка во 27-та минута со проектил од подалеку од 30 метри го совлада голманот на Азербејџан кој беше немоќен