притисни ентер »

Среќен роденден Илија!
Среќен роденден Илија!

Среќен роденден Илија!

Ракометарот на Металург 2, кој вториот дел од сезоната го мина во редовите на ГРК Тиквеш, Илија Мелоски денеска има роденден. Кадетскиот репрезентативец на Македонија денеска полни 19 години. И Финецот од Рихимаен Кокс, Кале Аландер исто така е меѓу славениците. Тој денеска полни 24 години. Исто така својот 24. роденден го прославува и Германецот од