притисни ентер »

Конте ќе има страшен напаѓачки тандем на „Џузепе Меаца“!?
Конте ќе има страшен напаѓачки тандем на „Џузепе Меаца“!?

Конте ќе има страшен напаѓачки тандем на „Џузепе Меаца“!?

Белгиецот Мертенс би можел да ја продолжи својата професионална фудбалска кариера во редовите на „неро-аѕурите“. Според белгиските медиуми, Интер гледа кон Дрис Мертенс (тимскиот колега на Елиф Елмас во Наполи) како можно засилување наредното лето. На тој начин би бил заедно со неговиот репрезентативен колега од белгиската национална селекција Ромелу