притисни ентер »

Најсмешните мемиња за средбата Трамп-Ким

Најсмешните мемиња за средбата Трамп-Ким

Лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг Ун, се сретнаа во Сингапур и потпишаа договор со кој светот се надева дека ќе се денуклеаризира Корејскиот Полуостров. Меѓутоа, политички историската средба за многу интернет корисници повеќе значеше историска можност за незаборавни мемиња со Трамп и Ким и нивните чудни потези. Најсмешните мемиња

Реакции по средбата Трамп - Ким Џонг ун

Реакции по средбата Трамп - Ким Џонг ун

Спијте мирно, нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја – беше првата твит порака на американскиот претседател Доналд Трамп по вчерашниот прв самит со северно корејскиот колега Ким Џонг ун кој се одржа во Сингапур. Откако посочи дека повеќе нема нуклеарна закана од Северна Кореја, Трмап додаде дека средбата  со Ким Џонг Ун  била интересно и многу

Трамп: Реалните промени се можни – ќе се избегне нуклеарна катастрофа

Трамп: Реалните промени се можни – ќе се избегне нуклеарна катастрофа

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) Ким што го направи првиот решителен чекор на патот кон светла нова иднина за својот народ. Нашата средба

Трамп на „твитер“: Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана

Трамп на „твитер“: Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана

„Веќе не постои нуклеарна закана од Северна Кореја,“ напиша на „твитер„ американскиот претседател Доналд Трамп понмалку од еден ден откако се врати од Сингапур, каде за првпат се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, пренесува „Раша тудеј“. „Веќе нема нуклеарна закана од Северна Кореја“ напиша Трамп додавајќи дека средбата со Ким Џонг Ун била

Трамп: Спијте мирно вечерва, Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Трамп: Спијте мирно вечерва, Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Вашингтон, 13 јуни 2018 (МИА) - Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. На Twitter Трамп нагласи дека неговиот состанок со Ким бил интересно и многу позитивно искуство. – Сега сите може да

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. На Твитер Трамп нагласи дека неговиот состанок со Ким бил интересно и многу позитивно искуство. – Сега сите може да се чувствуваат многу побезбедно

Трамп: Спијте мирно, нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја

Трамп: Спијте мирно, нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја

Сега сите може да се чувствуваат многу побезбедно отколку оној ден кога ја презедов функцијата. Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја. Состанокот со Ким Џонг Ун беше интересно и многу позитивно искуство. Северна Кореја има силен потенцијал за иднината, напиша на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп по Самитот во Сингапур. „Претседателот

Кој управува со светот – Доналд Трамп или Ким Џонг-ун?

Кој управува со светот – Доналд Трамп или Ким Џонг-ун?

Во Сингапур беше одржана долгоочекуваната средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун. Покрај необичното ракување меѓу двајцата лидери, се појави и фотографија на која Ким со едната рака го допира Трамп давајќи му предност да мине. Многумина експерти сметаат дека ваквата фотографија ја отсликува реалноста

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. На Твитер Трамп нагласи дека неговиот состанок со Ким бил интересно и многу позитивно искуство. – Сега сите може да се чувствуваат многу побезбедно

Трамп: Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја

Трамп: Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја

Сега сите може да се чувствуваат многу побезбедно отколку оној ден кога ја презедов функцијата. Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја. Состанокот со Ким Џонг Ун беше интересно и многу позитивно искуство. Северна Кореја има силен потенцијал за иднината, напиша на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп по Самитот во Сингапур. „Претседателот