притисни ентер »

Жастин Енан: Австралијците не сакаат да го гледаат Новак Ѓоковиќ
Жастин Енан: Австралијците не сакаат да го гледаат Новак Ѓоковиќ

Жастин Енан: Австралијците не сакаат да го гледаат Новак Ѓоковиќ

Неизвесноста околу судбината на Новак Ѓоковиќ во Австралија трае и понатаму. И ќе продолжи барем до недела, бидејќи судијата Ентони Кели го предаде случајот на Федералниот суд во Австралија, а сето тоа поради фактот што министерот за имиграција Алекс Хок одлучи на српскиот тенисер да му ја одземе визата за престој во земјата. Реакции почнаа да пристигнуваат

„Новак најдобро е да си оди, очигледно е дека Австралијците не го сакаат“

„Новак најдобро е да си оди, очигледно е дека Австралијците не го сакаат“

Поранешната најдобра светска тенисерка Жистин Енан му порача на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ дека е најдобро да си замине од Австралија, зашто очигледно не го сакаат таму да игра и дека сагата и малтретирањето треба да завршат на овој начин. Белгијката, која освојуваше гренслеми и беше број еден своевремено, посочува дека заминувањето на

Анен: Најдобро е за сите Ѓоковиќ да не игра на „Австралија опен“

Анен: Најдобро е за сите Ѓоковиќ да не игра на „Австралија опен“

Анен: Најдобро е за сите Ѓоковиќ да не игра на „Австралија опен“ Ф.К. Пред 1 минута Жастин Анен, поранешна белгиска тенисерка/Фото: EPA/ANDY RAIN Голготата низ која поминува Новак Ѓоковиќ во Австралија ќе продолжи барем до недела, откако судијата Ентони Кели го „предаде“ случајот на Федералниот суд во Австралија . Министерот за имиграција, Алекс Хок