притисни ентер »

Црвен крст-Охрид: Ако ги вратиме волонтерите во вакциналниот пункт, ќе се во опасност
Црвен крст-Охрид: Ако ги вратиме волонтерите во вакциналниот пункт, ќе се во опасност

Црвен крст-Охрид: Ако ги вратиме волонтерите во вакциналниот пункт, ќе се во опасност

И по четири часа откако биле избркани од вакциналниот пункт во Охрид, никој не им се извинил на волонтерите за скандалот кој се случил утрово. Од Црвениот крст-Охрид за „А1он“ велат дека нема да ги пуштат волонтерите на терен, пред се поради нивна безбедност. Оттаму сметаат дека волонтерите би биле во опасност ако се вратат повторно во вакциналниот

Волонтери избркани од охридскиот вакцинален пункт од сопственик на портал: Филипче се оградува

Волонтери избркани од охридскиот вакцинален пункт од сопственик на портал: Филипче се оградува

Црвениот крст во Охрид обвинува дека волонтери пратени да помагаат при масовната вакцинација се избркани од вакциналниот пункт од Сашо Денесоски кој е сопственик на охридски портал, а себеси се претставува како координатор на процесот за вакцинацијата. Денесоски, пак, негира дека ги избркал, туку на еден волонтер му кажал да си оди зошто немаат потреба

Волонтери избркани од охридскиот вакцинален пункт од сопственик на портал: Филипче се оградува

Волонтери избркани од охридскиот вакцинален пункт од сопственик на портал: Филипче се оградува

Црвениот крст во Охрид обвинува дека волонтери пратени да помагаат при масовната вакцинација се избркани од вакциналниот пункт од Сашо Денесоски кој е сопственик на охридски портал, а себеси се претставува како координатор на процесот за вакцинацијата. Денесоски, пак, негира дека ги избркал, туку на еден волонтер му кажал да си оди зошто немаат потреба

Црвен крст – Охрид: Нашите волонтери беа грубо избркани од местото на вакцинација

Црвен крст – Охрид: Нашите волонтери беа грубо избркани од местото на вакцинација

Црвениот Крст од Охрид информира дека утринава нивните волонтери кои биле претходно повикани да помагаат во процесот на вакцинација кој започна денес во салата „Билјанини извори“, биле избркани. -Со жалење и неверување Ве известуваме дека денес, 04.05.2021 г., во 8 ч. екипата на Црвен крст Охрид која на барање на Директорката на Здравствен дом Охрид

Волонтерите на Црвен Крст избркани од салата „Билјанини извори“ каде се спроведува вакцинацијата

Волонтерите на Црвен Крст избркани од салата „Билјанини извори“ каде се спроведува вакцинацијата

Црвениот Крст од Охрид информира дека утринава нивните волонтери кои биле претходно повикани да помагаат во процесот на вакцинација кој започна денес во салата „Билјанини извори“, биле избркани. -Со жалење и неверување Ве известуваме дека денес, 04.05.2021 г., во 8 ч. екипата на Црвен крст Охрид која на барање на Директорката на Здравствен дом Охрид

Денесовски: Нотрона глупост е да испратиш дете од 14 години, да биде Волонтер во вакцинален пункт, каде дневно се вакцинираат од 1200 до 1500 граѓани

Денесовски: Нотрона глупост е да испратиш дете од 14 години, да биде Волонтер во вакцинален пункт, каде дневно се вакцинираат од 1200 до 1500 граѓани

По информацијата која ја пренесе ОО на Црвен крст Охрид, дека утрово нивна екипа била грубо избркана од вакциналниот центар, реакција и од споменатиот Сашо Денесковски. Реакцијата ви ја пренесуваме во целост: „Почитувани граѓани,Со жалост мормам да изнесам неколку непобитни факти,во врска со манипулциите изнесени од „Црвен Крст“ Охрид ,предовден од

Волонтерите на Црвен крст избркани од салата „Билјанини извори“ каде се спроведува вакцинацијата

Волонтерите на Црвен крст избркани од салата „Билјанини извори“ каде се спроведува вакцинацијата

Црвениот Крст од Охрид информира дека утринава нивните волонтери кои биле претходно повикани да помагаат во процесот на вакцинација кој започна денес во салата „Билјанини извори“, биле избркани. „Со жалење и неверување Ве известуваме дека денес, 04.05.2021 г., во 8 ч. екипата на Црвен крст Охрид која на барање на Директорката на Здравствен дом Охрид

Екипата на Црвен крст Охрид тврди дека била повикана да помага за вакцинацијата во „Билјанини извори“, па избркана

Екипата на Црвен крст Охрид тврди дека била повикана да помага за вакцинацијата во „Билјанини извори“, па избркана

Екипа на Црвен крст која утрово требало да го помага процесот на масовна вакцинација во спортската сала „Билјанини извори“, била грубо избркана од страна на Сашо Денесовски, координатор на спроведување на масовната вакцинација во Охрид. Во објавата на Фејсбук страницата на Црвениот крст од Охрид , пишува дека иницијативата да помагаат била на барање

Екипата на Црвен крст – Охрид, избркана од пунктот за вакцинација

Екипата на Црвен крст – Охрид, избркана од пунктот за вакцинација

Црвениот крст од Охрид, на нивната официјална страница на Фејсбук напишаа дека биле повикани од страна на директорката на Здравствен дом од Охрид, да помагаат во процесот на имунизација во вакциналниот пункт, каде како што велат, кога пристигнале биле грубо избркани од страна на координаторот на спроведување на масовната вакцинација во Охрид, Сашо