притисни ентер »

Нестварен НБА рекорд: Играчите на Сан Антонио погодија 14 тројки во низа!
Нестварен НБА рекорд: Играчите на Сан Антонио погодија 14 тројки во низа!

Нестварен НБА рекорд: Играчите на Сан Антонио погодија 14 тројки во низа!

Сан Антонио и Оклахома изминатава вечер одиграа меч за паметење во НБА лигата, бидејќи покрај двете продолжение, видовме и еден несекојдневен старт на мечот од страна на домаќините. Во вистинското офанзивно лудило, Сан Антонио на крајот победи со неверојатни 154:147, но сепак она што посебно треба да се издвои од овој меч е нестварната шутерска вечер