притисни ентер »

Бугарки краделе кај ќе стигнат
Бугарки краделе кај ќе стигнат

Бугарки краделе кај ќе стигнат

Според информациите на МВР, вчера  во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К.Д.Г.(39), сите од Република Бугарија. Три Бугарки се уапсени од гостиварската полиција поради кражба. Според информациите на МВР, вчера  во 12.40 часот поради

Осумдневен притвор за бугарските државјани кои ограбија жена на Стража

Осумдневен притвор за бугарските државјани кои ограбија жена на Стража

Бугарските државјани осомничени за дрска кражба на бензинска пумпа на Стража, завршија во осумдневен притвор, информира полицијата. Се работи за едно машко и две женски лица, Н.Н.М.(50), М.Т.М.(48 ) и Д.Г.К.(40 ), кои беа приведени во Полициска станица на 10 јануари , по пријава на 36 годишна босанска државјанка М.П, за кражба на паричник од чантата,

Тројца бугари уапсени во Гостивар

Тројца бугари уапсени во Гостивар

На 10.01.2019 година во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К.Д.Г.(39), сите  од Република Бугарија.

Тројца бугари уапсени во Гостивар

Тројца бугари уапсени во Гостивар

На 10.01.2019 година во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К.Д.Г.(39), сите  од Република Бугарија.

Уапсен В.Б.(35) од Свети Николе поради тешка кражба

Уапсен В.Б.(35) од Свети Николе поради тешка кражба

На 10.01.2019 година поради постоење основи на сомнение за сторена тешка кражба бил приведен В.Б.(35) од Свети Николе. На 10.01.2019 година околу 03.00 часот В.Б. со употреба на сила влегол во продавница на улица „Кочо Рацин“ во Свети Николе и одзел разновидна стока. По кратко време, В.Б. бил лишен од слобода и приведен во Полициската станица Свети

Гостиварската полиција уапси тројца бугарски државјани поради кражба

Гостиварската полиција уапси тројца бугарски државјани поради кражба

Триесет и шестгодишната босанска државјанка М.П, вчера пријавила дека околу 11 часот, на бензинска пумпа на Стража, каде застанал автобусот со кој патувала од Охрид кон Гостивар, од чантата и бил украден паричникот со пари и лични документи. Набрзо, на наплатната станица Гостивар запрено е патничко возило „Џета“ со бугарски регистерски ознаки, во кое

Крадливки од Бугарија доаѓаат и крадат во Македонија

Крадливки од Бугарија доаѓаат и крадат во Македонија

Зачестија кражбите кои низ Македонија ги вршат жени кои доаѓаат од Бугарија. Вчера три Бугарки биле уапсени од страна на гостиварската полиција поради кражба. Според информациите на МВР, вчера  во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К

Краделе кај ќе стигнат - уапсени три Бугарки

Краделе кај ќе стигнат - уапсени три Бугарки

Три Бугарки биле уапсени од страна на гостиварската полиција поради кражба. Според информациите на МВР, вчера  во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К.Д.Г.(39), сите од Република Бугарија.

Зачестија кражбите од бугарски државјани: Три лица приведени во Гостивар

Зачестија кражбите од бугарски државјани: Три лица приведени во Гостивар

После случаите на кражби во Скопје на улицата Партизанска и во околината на „Сити Мол“, кога резултираше со приведување на четири женски лица од Бугарија, вчера нов случај на кражби од страна на бугарски државјани, овој пат во Гостивар. „На 10.01.2019 година во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската

Две бугарки уапсени поради кражба во Скопје

Две бугарки уапсени поради кражба во Скопје

На 07.01.2019 година во 19.00 часот на улица „Манапо“ во Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“, казниво  по член 235 од Кривичниот законик на Република Македонија, од слобода биле лишени М.В.М. и Н.С., двете од Република Бугарија. Тие биле задржани во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.