притисни ентер »

Артета вели сакаат да играат, Арсенал побараа одложување на дербито со Тотенхем
Артета вели сакаат да играат, Арсенал побараа одложување на дербито со Тотенхем

Артета вели сакаат да играат, Арсенал побараа одложување на дербито со Тотенхем

Иако менаџерот Микел Артета изјави дека тие „дефинитивно“ сакаат да го играат неделното дерби на северен Лондон против Тотенхем, Арсенал официјално побараа одложување на мечот, јавуваат бритаските медиуми. Според „Дејли мејл“ во Тотенхем се лути на доцното барање на „топчиите“, кои ќе биде разгледувано утре и доаѓа откако вчера Арсенал одиграа 0:0

Арсенал побара да се одложи дербито, во Тотнем сметаат дека лутиот ривал лаже

Арсенал побара да се одложи дербито, во Тотнем сметаат дека лутиот ривал лаже

Арсенал соопшти дека побарал да биде одложено локалното дерби против Тотнем, „топчиите“ како причина ги наведуваат големиот број на отсуства поради ковид-19, повреди, суспензии и Африканскиот куп на нации. Во недела, Тотнем треба да го пречека Арсенал во лутото дерби на Северен Лондон, но натпреварот е под голем знак на прашалник откако „топчиите“

Конте: Арсенал, засега, се понапред од Тотенхем

Конте: Арсенал, засега, се понапред од Тотенхем

Антонио Конте инсистира дека Арсенал се „понапред“ од неговите Тотенхем во обидот да се вратат во елитата во Премиерлигата пред неговото прво дерби на северен Лондон во недела. Конте го наследи Нуно Еспирито Санто како менаџер на Тотенхем во ноември и се обидува да ги врати Спарс со прв топ 4 пласман од 2019 година. Отсуството на лутите ривали, Арсенал

Арсенал побара одложување на северно-лондонското дерби со Тотнем

Арсенал побара одложување на северно-лондонското дерби со Тотнем

Арсенал официјално упатил барање до Премиерлигата за одложување на северно-лондонското дерби со Тотнем, закажано за во недела, поради зараза од коронавирус, но лигата утре ќе решава за тоа барање. „Скај Спорт“ предмалку објави дека „топчиите“ го доставиле барањето за одложување на мечот, но Тотнем не се согласува, зашто не верува дека во таборот на

Артета: Дербито со Тотенхем може да биде одложено

Артета: Дербито со Тотенхем може да биде одложено

Иако долго време играше со играч помалку тимот на Арсенал се избори за позитивен резултат и реми со Ливерпул (0-0) во првиот полуфинален меч од англискиот лига Куп. „Топчиите“ се соочија со доста проблеми пред самиот меч, а на истиот поради повреди ги загубија Соареш и Сака, црвен картон доби Џака, па менаџерот Микел Артета најави дека можеби нема

Артета: Дербито со Тотенхем може да биде одложено

Артета: Дербито со Тотенхем може да биде одложено

Иако долго време играше со играч помалку тимот на Арсенал се избори за позитивен резултат и реми со Ливерпул (0-0) во првиот полуфинален меч од англискиот лига Куп. „Топчиите“ се соочија со доста проблеми пред самиот меч, а на истиот поради повреди ги загубија Соареш и Сака, црвен картон доби Џака, па менаџерот Микел Артета најави дека можеби нема