притисни ентер »

Рафаел Надал успешно опериран
Рафаел Надал успешно опериран

Рафаел Надал успешно опериран

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, имаше успешна операција на десниот скочен зглоб, поради што го откаже и учеството на финалниот АТП турнир за оваа година и дуелот со Новак Ѓоковиќ за првото место на светската ранг-листа на крајот од 2018 година. Докторот кој ја изврши операцијата, Анхел Руиз-Которо, вели дека истата траела половина час. Рафаел Надал

Познати групите за завршниот Мастерс во Лондон: Ѓоковиќ и федерер носители!

Познати групите за завршниот Мастерс во Лондон: Ѓоковиќ и федерер носители!

По конечното откажување на Рафаел надал кој замина на операција, носители на групите се првиот тенисер во светот – Новак Ѓоковиќ и третиот – Роџер федерер. Во Лондон од 11. до 18. ноември ќе се игра завршниот Мастерс турнир на кој ќе учествуваат осум тенисери. Организаторот ги објави составите на двете групи со по четири играчи. The singles draw for

Рафаел Надал успешно опериран

Рафаел Надал успешно опериран

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, имаше успешна операција на десниот скочен зглоб, поради што го откаже и учеството на финалниот АТП турнир за оваа година и дуелот со Новак Ѓоковиќ за првото место на светската ранг-листа на крајот од 2018 година. Здраво на сите. Ви благодарам за пораките што ги добив вчера и денес. Операцијата на зглобот мина добро,

Новак Ѓоковиќ му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Новак Ѓоковиќ му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Српскиот тениски ас, освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголемите ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на Рафаел Надал преку социјалните мрежи му посакува брзо опоравување. „Ти испраќам желби

Итна операција на Надал, за него 2018 е завршена!

Итна операција на Надал, за него 2018 е завршена!

Рафаел Надал се откажа од мастерсот 1000 во Париз, а нема да го видиме и на завршниот во Лондон. Шпанскиот тенисер има повреда и одлучил веднаш да се оперира. Тој го оперираше десниот глужд, а истата поминала успешно, соопшти самиот тој на социјалните мрежи. Носителот на 17 гренд слем титули поради овој хируршкиот зафат го откажа и учеството во финалниот

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголеми ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на Рафаел Надал преку социјалните мрежи му посакува брзо опоравување. „Ти испраќам желби и надеж

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголеми ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на Рафаел Надал преку социјалните мрежи му посакува брзо опоравување. „Ти испраќам желби и надеж

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

" alt= " alt= Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголеми ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на Рафаел Надал преку социјалните мрежи му посакува брзо опоравување. „Ти испраќам

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

" alt= Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголеми ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на Рафаел Надал преку социјалните мрежи му посакува брзо опоравување. „Ти испраќам желби

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголемите ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на Рафаел Надал преку социјалните мрежи му посакува брзо опоравување. „Ти испраќам желби и