притисни ентер »

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети
Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Кочов, после триумфот над Нови Пазар од 89:87 во АБА 2 лигата, рече дека е среќен што победиле на ваков психолошки тежок натпревар. -Ова беше исклучително тежок меч за нас. Се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас, оваа победа многу ни значи. Им честитам на играчите што и на ваков

МЗТ Скопје по драма до нова победа – со поени на пет секунди пред крајот

МЗТ Скопје по драма до нова победа – со поени на пет секунди пред крајот

Кошаркарите на МЗТ Скопје остануваат непоразени на домашен терен, откако вечерва, во неверојатно драматичен меч, со двете прецизно изведени слободни фрлања на Ерон Харис на пет десетинки до крајот го совладаа Нови Пазар (89-87). Сино-белите дојдоа до шести триумф по ред во Аеродром и со вкупен скор 8-2 го продолжија притисокот врз лидерот на табелата

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

МЗТ Скопје по голема драма го совлада Нови Пазар и дојде до осмата победа во АБА 2-лига. Харис со две слободни фрлања во самиот финиш донесе радост (89-87), а македонскиот првак остана во игра за првото место на табелата. „Ова беше исклучително тежок натпревар за нас во кој се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас,

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма

МЗТ Скопје на домашен терен го совлада Нови Пазар по голема драма со 89-87 (24-19, 22-27, 24-24, 19-17) во рамките на десетото коло во АБА 2-лига. Херојот на актуелниот првак е Харис со две слободни фрлања во последните секунди ја обезбеди победата број осум на својот тим. Токму овој кошаркар со 18 поени беше прв стрелец, по 14 имаа Магдевски и Хиндс

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

– Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Кочов, после триумфот над Нови Пазар од 89:87 во АБА 2 лигата, рече дека е среќен што победиле на ваков психолошки тежок натпревар. -Ова беше исклучително тежок меч за нас. Се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас, оваа победа многу ни значи. Им честитам на играчите што и на

МЗТ го победи Нови Пазар со поени во последна секунда

МЗТ го победи Нови Пазар со поени во последна секунда

Американскиот бек Ерон Херис погоди две слободни фрлања на 0,5 секунди до крајот на натпреварот, за драматична победа на МЗТ Скопје Аеродром над Нови Пазар од 89:87 во АБА 2 лигата. Македонскиот тим остана непоразен на свој терен во регионалната лига, но вечерва во „Јане Сандански” беше сериозно загрозен. Во „лудата” завршница, при 87:87, бекот Хиндс

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

МЗТ Скопје по голема драма го совлада Нови Пазар и дојде до осмата победа во АБА 2-лига. Харис со две слободни фрлања во самиот финиш донесе радост (89-87), а македонскиот првак остана во игра за првото место на табелата. „Ова беше исклучително тежок натпревар за нас во кој се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас,

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма

Харис го спаси МЗТ Скопје, Нови Пазар падна по голема драма

МЗТ Скопје на домашен терен го совлада Нови Пазар по голема драма со 89-87 (24-19, 22-27, 24-24, 19-17) во рамките на десетото коло во АБА 2-лига. Херојот на актуелниот првак е Харис со две слободни фрлања во последните секунди ја обезбеди победата број осум на својот тим. Токму овој кошаркар со 18 поени беше прв стрелец, по 14 имаа Магдевски и Хиндс

МЗТ Скопје извлече триумф над Нови Пазар

МЗТ Скопје извлече триумф над Нови Пазар

МЗТ Скопје Аеродром оствари нов триумф во АБА 2 лигата откако потешко од очекувањата го совлада Нови Пазар со 89-87, со поените на Ерон Харис од слободни фрлања во последниот момент од натпреварот. Неизвесен дуел со многу пресврти се одигра во СЦ „Јане Сандански“, а составот на Ѓорѓи Кочов на крајот успеа да ја прокнижи осмата победа во десеттиот натпревар