притисни ентер »

Noire Sportive и Noire Élégance – две нови верзии на Bugatti Chiron
Noire Sportive и Noire Élégance – две нови верзии на Bugatti Chiron

Noire Sportive и Noire Élégance – две нови верзии на Bugatti Chiron

Share Tweet Share Share Email Comments Bugatti воведува две нови верзии на Chiron, Noire Sportive и Noire élégance, и двете се наводно инспирирани од уникатниот La Voiture Noire со што му оддава почит на легендата, Type 57 SC Atlantic. Дизајнот се одликува со високо-сјаен карбонски финиш и нов дизајн на предната решетка. Доминантно место ја добива

Бугати Хирон доби две нови луксузни верзии

Бугати Хирон доби две нови луксузни верзии

Бугати воведува две нови верзии на Chiron, Noire Sportive и Noire élégance, и двете се наводно инспирирани од уникатниот La Voiture Noire со што му оддава почит на легендата, Type 57 SC Atlantic. Дизајнот се одликува со високо-сјаен карбонски финиш и нов дизајн на предната решетка. Доминантно место ја добива ознаката Бугати, сега направена од сребро

Само во ограничени количини – Bugatti Chiron Noire од 3 милиони евра

Само во ограничени количини – Bugatti Chiron Noire од 3 милиони евра

Bugatti на купувачите ќе им понуди специјална ограничена серија на Chiron инспирирана од моделот La Voiture Noire кој беше претставен претходно оваа година Заживувањето на „La Voiture Noire“, кој е своевидно модерно толкување на специјалниот Type 57 SC Atlantic кој беше произведуван меѓу 1936 и 1938, предизвика огромен интерес, поради што Bugatti реши

Само за неколкумина среќници: Bugatti Chiron Noire од 3 милиони евра

Само за неколкумина среќници: Bugatti Chiron Noire од 3 милиони евра

Bugatti на купувачите ќе им понуди специјална ограничена серија на Chiron инспирирана од моделот La Voiture Noire кој беше претставен претходно оваа година. Тие кои што сакаат во својата гаража да имаат уште поексклузивен хиперспортски автомобил од тоа што е „обичниот“ Chiron, ќе мора да побрзаат затоа што Bugatti планира да произведе вкупно 40 примероци,

Специјален Bugatti Chiron зашто е црн и има славен предок

Специјален Bugatti Chiron зашто е црн и има славен предок

Најголемите колекционери на автомобили повторно имаат работа. Откако уникатниот La Voiture Noire предизвика огромна раздвиженост на сцената на најбогатите автомобилисти, Bugatti им излегува во пресрет со специјална серија од Chiron, со детали по пример на „црниот автомобил“. Сето тоа чини три милиони евра по парче, најмалку толку. Легендарниот црн

Bugatti Chiron со две специјални едиции Noire поблиску до „перфекцијата“!

Bugatti Chiron со две специјални едиции Noire поблиску до „перфекцијата“!

Производителот на супер егзотични ултра автомобили од Франција од време на време новите купувачи ги изненадува со интересни и екстра лимитирани изведби, а таков примерок секако се и Noire изведбите… Кога говориме за ултра брзи и за ултра скапи супер спортски автомобили, Bugatti е сигурно на самиот врв на таа листа. Нивните автомобили се и создадени