притисни ентер »

Супер куп двобојот меѓу Вардар и Металург доби нов термин
Супер куп двобојот меѓу Вардар и Металург доби нов термин

Супер куп двобојот меѓу Вардар и Металург доби нов термин

Екипите на Вардар и Металург кои во мај играа во финалето на Купот на Македонија само четири месеци подоцна ќе имаат нова пресметка во Куманово во Супер купот. Како што веќе беше објавено овој натпревар ќе се случи на 18 септември во Спортската сала во Куманово, но времето за почеток е сменето. Место 18:30 часот како што беше претходно објавено, новиот

Ракометниот Супер Куп ќе се игра во Куманово

Ракометниот Супер Куп ќе се игра во Куманово

Познат е точниот термин и градот во кој ќе се одигра ракометниот Супер Куп на Македонија во кој силите ќе ги одмерат Вардар и Металург. РФМ одлучи оваа средба да се одигра на 18 септември во спортската сала во Куманово. Токму на ова место металурзите пред неколку месеци направија вистинско изненадување и го победија Вардар во битката за титулата Купот

Вардар и Металург во Куманово ќе го играат Супер купот

Вардар и Металург во Куманово ќе го играат Супер купот

Ракометниот Супер куп на Македонија меѓу екипите на Вардар и Металург на 18ти септември ќе се одигра во Куманово, одлучи Ракометната федерација на Македонија. Дуелот е репрезиа на финалето од Купот на Македонија, кога Металург во Куманово го совлада европскиот шампион Вардар. loading... Општина Куманово и Женскиот ракометен клуб Куманово ќе бидат организатори

Македонскиот Суперкуп во среда во Куманово

Македонскиот Суперкуп во среда во Куманово

По организацијата на завршницата во македонскиот куп во машка и женска конкуренција, Куманово го доби домаќинството на уште еден голем настан во македонскиот ракомет. Во среда, 18.09.2019 со почеток од 18:30, спортската сала во Куманово ќе ги пречека најдобрите две машки екипи од минатата сезона, освојувачот на Купот Металург и носителот на шампионската

Ракометниот Супер-куп ќе се игра во Куманово

Ракометниот Супер-куп ќе се игра во Куманово

Супер-купот на Македонија во ракомет меѓу Вардар и Металург ќе се одржи на 18 септември во Куманово, беше одлучено денеска од Ракометната Федерација на Македонија. Овој дуел ќе биде реприза на финалето од Купот на Македонија, кога „металурзите“ токму во Куманово го шокираа големиот фаворит земајќи го „скалпот“ на „вардарци“. „Црвено-црните“ без никакви

Првиот пехар ќе се крене во Куманово: Вардар и Металург таму го играат Суперкупот на РФМ

Првиот пехар ќе се крене во Куманово: Вардар и Металург таму го играат Суперкупот на РФМ

Куманово ланската сезона беше домаќин на Ф4 во Купот на Македонија, а оваа година таму ќе се крене првиот пехар во нозата сезона, со оглед на тоа дека РФМ одлучи таму да се игра Суперкупот на Македонија. Македонскиот првак Вардар и освојувачот на Купот на Македонија, Металург, на 18 септември (среда) од 18:30 часот, ќе го одиграат овој натпревар. The

Ракометниот Суперкуп меѓу Металург и Вардар во Куманово!

Ракометниот Суперкуп меѓу Металург и Вардар во Куманово!

На местото каде ланската сезона го извојува најголемиот триумф и го приреди најпријатното изненадување во мак-ракометната сезона, екипата на Металург ќе го предизвика големиот Вардар во Суперкупот на Македонија . Во ланското финале од националниот Куп , Металург не се предаде против фаворизираниот Вардар и по изведувањето на пеналите го грабна Куп-трофејот,

Вардар и Металург за трофејот од Супер Купот ќе играат во Куманово

Вардар и Металург за трофејот од Супер Купот ќе играат во Куманово

Супер-купот на Македонија во ракомет меѓу Вардар и Металург ќе се одржи на 18 септември во Куманово, беше одлучено денеска од Ракометната Федерација на Македонија. Интересно е што овој дуел ќе се игра токму во Куманово каде „металурзите“ минатата сезона го шокираа Вардар во финалето од Купот на Македонија. „Црвено-црните“ без никакви проблеми стигнаа

Првиот пехар ќе се крене во Куманово: Вардар и Металург таму го играат Суперкупот на РФМ

Првиот пехар ќе се крене во Куманово: Вардар и Металург таму го играат Суперкупот на РФМ

Куманово ланската сезона беше домаќин на Ф4 во Купот на Македонија, а оваа година таму ќе се крене првиот пехар во нозата сезона, со оглед на тоа дека РФМ одлучи таму да се игра Суперкупот на Македонија. Македонскиот првак Вардар и освојувачот на Купот на Македонија, Металург, на 18 септември (среда) од 18:30 часот, ќе го одиграат овој натпревар.