притисни ентер »

Ѓоковиќ доби дрес од Македонија📷
Ѓоковиќ доби дрес од Македонија📷

Ѓоковиќ доби дрес од Македонија📷

Вардар го направи своето - Бизнисмени, вие сте на потег! ↓↓↓ Еден од најдобрите тенисери во историјата Новак Ѓоковиќ доби на подарок дрес од фудбалската репрезентација на Македонија. Му го подари Горан Кипријановски, кој  е познат и како спортски амбасадор на Македонија кој често на познати странски личности им подарува дресови од македонските репрезентации

Дрес од македонската репрезентација како амајлија за Ѓоковиќ пред Ролан Гарос

Дрес од македонската репрезентација како амајлија за Ѓоковиќ пред Ролан Гарос

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доби подарок од Македонија пред настапот на Ролан Гарос. Еден од најверните навивачи на македонскиот спорт, Горан Кипријановски – Кипре, реализираше средба со еден од најдобрите во историјата на тенисот подарувајќи му дрес од фудбалската репрезентација со бројот десет. Сето тоа како една амајлија за Ѓоковиќ

Уште еден македонски дрес во колекцијата на Новак Ѓоковиќ!

Уште еден македонски дрес во колекцијата на Новак Ѓоковиќ!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се подготвува за настапот на Ролан Гарос , а пред големиот тениски настан доби подарок од Македонија. Кипре, навивачот кој патува насекаде и ја претставува и бодри Македонија, имаше средба со еден од најдобрите во историјата на „белиот спорт“. Му подари дрес од фудбалската репрезентација со бројот десет. Ова

Уште еден македонски дрес во колекцијата на Новак Ѓоковиќ!

Уште еден македонски дрес во колекцијата на Новак Ѓоковиќ!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се подготвува за настапот на Ролан Гарос, а пред големиот тениски настан доби подарок од Македонија. Кипре, навивачот кој патува насекаде и ја претставува и бодри Македонија, имаше средба со еден од најдобрите во историјата на „белиот спорт“. Му подари дрес од фудбалската репрезентација со бројот десет. Ова

Македонија навива за Новак: Ѓоковиќ доби македонски дрес со бр.10!

Македонија навива за Новак: Ѓоковиќ доби македонски дрес со бр.10!

Повеќе од јасно е дека спортска Македонија и тоа како има симпатии и навива за Новак Ѓоковиќ, а тој враќа со тоа дека има симпатии кон Македонија. Взаемна спортска љубов и поддршка од двете страни. Па така во пресрет на својот настап на Ролан Гарос, Новак доби македонски дрес со бр.10 и тоа од страна на Горан Кипријановски – Кипре, еден од нашите најголеми