Ѓуретановиќ последен во својата група на 400 метри слободно

Првиот Македонец кој се појави на борилиштата на 33. Летни олимписки игри во Париз, Марко Ѓуретановиќ имаше лош настап во кавлификациите на 400 метри слободно. Во својата група, Ѓуретановиќ заврши на последното место со време 4:05.38, што е за три секунди послаб резултат од времето со кое беше пријавен за ЛОИ. Ѓуретановиќ со ова го заврши својот настап

Пливачот Ѓуретановиќ последен на 400 метри слободно на олимпијадата во Париз

Пливачот Никола Ѓуретановиќ е првиот македонски спортист кој настапи на Олимписките игри во Париз и притоа го зазеде последното место во квалификациите на 400 метри слободно. Тој пливаше во првата група со само петмина пливачи и стигна на целта за четири минути, пет секунди и 38 стотинки, речиси три секунди побавно од личниот рекорд. Трката ја заврши

Никола Ѓуретановиќ го освои последното место во квалификациите на 400 метри слободно

Денеска на Олимписките игри во Париз својот настап првиот од македонските спортисти, пливачот Никола Ѓуретановиќ во дисциплината 400 метри слободно. Нашиот 16-годишен натпреварувач беше дел од квалификациската група 1 во која го освои последното петто место со време од 4:05.38 минути. Резултати ТУКА Резултатот на Ѓуретановиќ е за три секунди послабо

Ѓуретановиќ последен во квалификациите на 400 метри слободно

Македонскиот пливач Никола Ѓуретановиќ имаше слабо издание на трката на 400 метри на Летните олимписките игри во Париз. Првиот македонски олимпиец на игрите делницата од 400 метри ја заврши со време од 4:05.38 минути што беше доволно за последното место во најслабата прва група во квалификациите на оваа делница. Македонскиот пливач исплива дури три

ЃУРЕТАНОВИЌ ИСПЛИВА ПОД ЛИЧНИОТ РЕКОРД Македонскиот пливач заврши на последното место

Пливачот Никола Ѓуретановиќ е првиот Македонец кој настапи на Олимписките игри во Париз. Тој денеска учествуваше во квалификациите во трката на 400 метри слободно и имаше симболичен настап. Ѓуретановиќ пливаше во група со четворица други и на крајот заврши на последното место со време 4 минути, 5 секунди и 38 стотинки, речиси 3 секунди послабо од личниот

Ѓуретановиќ не го исплива неговото најдобро време на Олимпијадата во Париз

Пливачот Никола Ѓуретановиќ е првиот Македонец кој настапи на Олимписките игри во Париз. Тој денес учествуваше во квалификациите во трката на 400 метри слободно и имаше симболичен настап. Ѓуретановиќ пливаше во група со четворица други и на крајот заврши на последното место со време 4 минути пет секуни и 38 стотинки, скоро три секунди послабо од личниот