притисни ентер »

Вака ќе изгледа Series 8 Gran Coupe!
Вака ќе изгледа Series 8 Gran Coupe!

Вака ќе изгледа Series 8 Gran Coupe!

Неофицијалните слики од автомобилот се појавија на интернет. Неколку фотографии на BMW Series 8 Gran Coupe, моделот за 2020 година, „протекоа“ на интернет во пресрет на премиерата на моделот, која е закажана за крајот на месецот. Од нив можете да го видите изгледот на автомобилот, како и дел од внатрешноста. На предниот дел можете да се забележат веќе

BMW Серија 8 Гран Купе

BMW Серија 8 Гран Купе

На интернет протекле неколку официјални фотографии од луксузната купе-лимузина на BMW, пред најавената светска премиера на овој автомобил. “Gran Coupe” е третиот модел од фамилијата на новата Серија 8 на BMW, по класичното купе и кабриолет. Дизајнот на ова возило е навестен со концептот M8 Gran Coupe од 2018-та година, а сега сме во можност да видиме

Први фотографии: BMW Серија 8 Гран Купе

Први фотографии: BMW Серија 8 Гран Купе

На интернет протекле неколку официјални фотографии од луксузната купе-лимузина на BMW, пред најавената светска премиера на овој автомобил. "Gran Coupe" е третиот модел од фамилијата на новата Серија 8 на BMW, по класичното купе и кабриолет. Дизајнот на ова возило е навестен со концептот M8 Gran Coupe од 2018-та година, а сега сме во можност да видиме

Први фотографии на BMW Series 3 Touring

Први фотографии на BMW Series 3 Touring

Првите фотографии на новата генерација на караванската верзија на „тројката“ се појавија на germancarforum.com. Иако и официјалната премиера на Series 3 Touring е блиску, сепак на интернет малку порано пристигнаа првите фотографии од овој модел. Стилски, нема големи изненадувања и може да се каже дека се е како што и се очекуваше. Секако, се уште нема

ПРЕМИЕРА: BMW Серија 3 Touring – Динамичност и практичност

ПРЕМИЕРА: BMW Серија 3 Touring – Динамичност и практичност

BMW тукушто ја претстави караванската изведба на новата Серија 3 – која доаѓа со сета динамичност на одличниот спортски седан, но сега може да проголта меѓу 500 и 1510 литри во багажникот! Бидејќи се работи за караван – ајде прво за најважното. Благодарение на караванската форма, 3 Series Touring може да собере 500 литри во багажникот кога задите седишта

Претставенa новата генерација на BMW Series 3 Touring

Претставенa новата генерација на BMW Series 3 Touring

Баварците повторно ја наметнаа кандидатурата за нај караван во сегментот со спортски карактеристики и со привлечен и динамичен изглед Новата генерација на Series 3 Touring е малку поголема од претходнaтa, долга 4.709 mm, ширoка 1.827 mm и висока од 1.470 mm, .додека растојанитето помеѓу оските  е зголемено за 41mm, (на 2.851 mm). Слично како седан

BMW ја претстави новата Серија 3 Touring

BMW ја претстави новата Серија 3 Touring

Баварците уште еднаш докажаа дека караван изведбата може да има спортски, привлечен и динамичен изглед Новата Серија 3 Touring е малку поголема од својот претходник, со должина од 4.709 мм, ширина од 1.827 мм и висина од 1.470 мм. Меѓуоскиното растојание е исто така зголемено за 41 мм, односно на 2.851 мм. Слично како седан изведата, Touring доаѓа

BMW ја претстави новата Серија 3 Touring

BMW ја претстави новата Серија 3 Touring

Баварците уште еднаш докажаа дека караван изведбата може да има спортски, привлечен и динамичен изглед Новата Серија 3 Touring е малку поголема од својот претходник, со должина од 4.709 мм, ширина од 1.827 мм и висина од 1.470 мм. Меѓуоскиното растојание е исто така зголемено за 41 мм, односно на 2.851 мм. Слично како седан изведата, Touring доаѓа

BMW ја претстави новата Серија 3 во караванско издание / ФОТО

BMW ја претстави новата Серија 3 во караванско издание / ФОТО

B MW објави фотографии и технички детали за новата Серија 3 Touring, речиси една година по лансирањето на седан варијантата. Новиот модел е полемен во споредба со генерацијата во заминување – долг е 4.709 mm, ширината на возилото е 1.827 mm, a висината 1.470 mm. Меѓуоскиното растојание е исто така зголемено за 41 милиметри, па сега е 2.851 mm. Поголемите