притисни ентер »

Фетел – Ф1 возач кој можеби треба да го пратиме во Ресен на пракса!
Фетел – Ф1 возач кој можеби треба да го пратиме во Ресен на пракса!

Фетел – Ф1 возач кој можеби треба да го пратиме во Ресен на пракса!

Германскиот Ф1 возач и четирикратен шампион, Себастијан Фетел, откри со што се занимава кога е послободен периодов во време на рестрикции, предизвикани од Ковид19. Натпреварувањето во најбрзиот авто-мото караван минатата сезона требаше да почне во Австралија, но поради тоа што трката не беше возена на таа патека, шампионатот стартуваше во Австрија,