притисни ентер »

Претставен Боинг 777X, најдолгиот патнички авион на светот ВИДЕО
Претставен Боинг 777X, најдолгиот патнички авион на светот ВИДЕО

Претставен Боинг 777X, најдолгиот патнички авион на светот ВИДЕО

Најдолгиот патнички авион на светот Боинг 777X вчера официјално е претставен во Управата на Боинг во главниот производствен погон на фирмата Еверет во Вашингтон. Боинг планирал авионот да го претстави на јавноста во минатата среда, но церемонијата е одложена по падот на авионот на Етиопија Ерлајнс. Официјалното претставување на авионот било скромно

Претставен Боинг 777X , најголемиот патнички авион на светот

Претставен Боинг 777X , најголемиот патнички авион на светот

Боинг планираше да го претстави авионот во средата , но свеченоста беше одложена поради падот на нивниот авион 737 во Етиопија , при што загинаа 157 патници и членови на екипажот. Претставувањето беше одржано на поедноставен начин во главниот производен погон на компанијата , каде им се оддаде почит на загинатите во несреќата во авионската несреќа

Најголемиот авион на светот ќе лета од идната година

Најголемиот авион на светот ќе лета од идната година

Најголемиот авион на светот од идната година ќе почне да лета. Промовиран е најголемиот патнички авион на светот , Боинг 777X во главниот производен погон во Еверет, Вашингтон. Боинг планираше да го претстави авионот во средата, но свеченоста беше одложена поради падот на нивниот авион 737 во Етиопија каде загинаа 157 патници и членови на екипажот

Среде скандал: Boeing без помпа го претстави 777X, најголемиот патнички авион на светот

Среде скандал: Boeing без помпа го претстави 777X, најголемиот патнички авион на светот

Најголемиот патнички авион на светот Boeing 777X вчера официјално беше претставен на управата на Boeinga во главниот производен погон на оваа компанија во Еверет, Вашингтон. Boeing планираше авионот да го претстави на пошироката јавност на гала свеченост, но откривањето беше одложено по падот на авионот на Ethiopian Airlines, што беше втора авионска

Среде скандал: Boeing без помпа го претстави 777X, најголемиот патнички авион на светот

Среде скандал: Boeing без помпа го претстави 777X, најголемиот патнички авион на светот

Најголемиот патнички авион на светот Boeing 777X вчера официјално беше претставен на управата на Boeinga во главниот производен погон на оваа компанија во Еверет, Вашингтон. Boeing планираше авионот да го претстави на пошироката јавност на гала свеченост, но откривањето беше одложено по падот на авионот на Ethiopian Airlines, што беше втора авионска

Брегзит, состојба на човековите права во Косово, поврзаноста на Трамп со „Боинг“ – Анализа во Студио 1

Брегзит, состојба на човековите права во Косово, поврзаноста на Трамп со „Боинг“ – Анализа во Студио 1

Во анализата од регионот и светот со Дејан Андоновиќ денес во фокусот на дискусија беа одложувањето на Брегзит, извештајот на американскиот Стејт департмент за состојбата со човековите права во 2018 година во Косово, како и поврзаноста на Трамп со „Боинг“. Британската Влада денеска ќе поднесе во Парламентот предлог за одлагање на Брегзит до 30 јуни

Американските власти наредија приземјување на сите авиони од типот Боинг 737 Макс 8 и Боинг 737 Макс 9

Американските власти наредија приземјување на сите авиони од типот Боинг 737 Макс 8 и Боинг 737 Макс 9

Loading Video... Американските власти наредија приземјување на сите авиони од типот Боинг 737 Макс 8 и Боинг 737 Макс 9. Одлуката ја потврди и претседателот Трамп, кој досега се противеше на ваквите мерки. Како причина за приземјувањето тој наведе дека се појавиле нови докази во тековната истрага за авионската несрека во Етиопија во која загинаа 157

Црните кутии од етиопскиот авион однесени во Париз

Црните кутии од етиопскиот авион однесени во Париз

Тимот на истражители црните кутии од боингот ги однел во Париз поради анализирање , пренесува агенцијата Ројтерс. Боингот 737 Макс на „Етиопиа ерлајнс“ се сруши во неделата само 6 минути по полетувањето , при што загинаа сите 157 патници и членови на екипажот.

По новите докази во Етиопија, Boeing ја приземји целата флота авиони 737 МАX

По новите докази во Етиопија, Boeing ја приземји целата флота авиони 737 МАX

Американскиот производител на авиони „Boeing“ ја приземји целата глобална флотила авион од моделот „737 МAX“, откако истраќителите откриле нови докази на местото на подот на авионот на етипската компанија „Etiopian Airlines“. Од „Boeing“ најавија дека ќе ги приземјат сите авиони од моделот „737 МАX“, вкупно купно 371 летало Американскиот регулатор

Брегзит, состојба на човековите права во Косово, поврзаноста на Трамп со „Боинг“ – Анализа во Студио 1

Брегзит, состојба на човековите права во Косово, поврзаноста на Трамп со „Боинг“ – Анализа во Студио 1

Во анализата од регионот и светот со Дејан Андоновиќ денес во фокусот на дискусија беа одложувањето на Брегзит, извештајот на американскиот Стејт департмент за состојбата со човековите права во 2018 година во Косово, како и поврзаноста на Трамп со „Боинг“. Британската Влада денеска ќе поднесе во Парламентот предлог за одлагање на Брегзит до 30 јуни