притисни ентер »

ВИДЕО | Песните на нашиот Тоше Проески се пеат во срцето на Пекинг: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!
ВИДЕО | Песните на нашиот Тоше Проески се пеат во срцето на Пекинг: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!

ВИДЕО | Песните на нашиот Тоше Проески се пеат во срцето на Пекинг: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!

ВИДЕО | Песните на нашиот Тоше Проески се пеат во срцето на Пекинг: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви! И. Т. Пред 3 минути Ванг Хиао Чонг / Фото: Принтскрин/Инстаграм Дека убавината се крие во малите нешта сведочат бројни ситуации од секојдневието кои едноставно знаат да ни го разубават денот. Таква радост ни донесе еден уличен изведувач по име

Кинез среде улица во Пекинг пее песни од Тоше Проески

Кинез среде улица во Пекинг пее песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Још увијек сањам да смо заједно“ е песната на Проески која беше испеана од овој музичар. Погледнете: Станува збор за извесен уличен пејач кој на Инстаграм е потпишан како Wang Xiao Chong кој среде Пекинг ја пее и

Кинез среде Пекинг пее песни од Тоше

Кинез среде Пекинг пее песни од Тоше

Уличниот изведувач, на Инстаграм потпишан како „Wang Xiao Chong“, среде Пекинг ги пее и свири на гитара песните на нашиот Тоше Проески. Тој ги отпеа „Још увек сањам да смо заједно“ и „Чија си“, а Македонците му оставија коментари полни пофалби под видеата на неговиот Инстаграм профил. View this post on Instagram A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

Кинез пее песни од ТОШЕ среде Пекинг!

Кинез пее песни од ТОШЕ среде Пекинг!

На социјалните мрежи кружи видео во кое се гледа како еден уличен музичар од Кина пее песни од Тоше Проески. И ништо нема да беше чудно, оти нели музиката не познава граници, ова да не се случува среде Пекинг. Имено, ова момче на Инстаграм потпишано како Wang Xiao Chong е уличен музичар кој ги забавува минувачите во Пекинг пеејќи и свирејќи. И да,

Кинез пее песни од ТОШЕ среде Пекинг!

Кинез пее песни од ТОШЕ среде Пекинг!

На социјалните мрежи кружи видео во кое се гледа како еден уличен музичар од Кина пее песни од Тоше Проески. И ништо нема да беше чудно, оти нели музиката не познава граници, ова да не се случува среде Пекинг. Имено, ова момче на Инстаграм потпишано како Wang Xiao Chong е уличен музичар кој ги забавува минувачите во Пекинг пеејќи и свирејќи. И да,

Уличен музичар во Пекинг пее песна од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески

Уличен музичар во Пекинг пее песна од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески

Талентиран музичар сред Пекинг пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. Видеото е објавено на социјалната мрежа „Инстаграм“ и гласот на овој музичар е прекрасен. Видеото одекна на социјалните мрежи и ги изненади сите граѓани на нашата земја. Уверете се и сами во неговиот талент и ова несекојдневно музичко случување. View this post on Instagram

Вака звучат песните од Тоше кога ги пее млад Кинез

Вака звучат песните од Тоше кога ги пее млад Кинез

Уличниот изведувач, на Инстаграм потпишан како „Wang Xiao Chong“, среде Пекинг ги пее и свири на гитара песните на нашиот Тоше Проески. Под неговите објави со српските песни од легендарната музичка ѕвезда се редат поздрави и пофали од голем број Македонци, благодарни што уметноста на непрежалениот Тоше се слуша и слави на далеку, дури на другиот континент,

Кинез среде Пекинг ги пее песните од Тоше Проески – горди сме!

Кинез среде Пекинг ги пее песните од Тоше Проески – горди сме!

„Браво, поздрави од Македонија, татковината на Тоше Проески. Ти Благодариме“ е само еден од прекрасните коментари од Македонци под видеата на уличниот изведувач од Кина. Тој навистина нè допре до срце со изведбите од нашиот непреболен Тоше. Кога ќе помислите дека не се случуваат чуда и животот е сив, ќе чуете како песна од македонски изведувач се пее

Момче од Кина среде Пекинг пее хитови од Тоше

Момче од Кина среде Пекинг пее хитови од Тоше

Ванг Ксиао Чонг од Кина објави неколку видеа како среде Пекинг пее хитови од Тоше Проески. Тој ги испеа „Чија си“ и „Још увек сањам да смо заједно“ и доби пофалби од фановите на Тоше. Ванг Ксиао важи за голем фан на балканската музика и спорт, па на неговиот инстаграм-профил објавува фотки од Новак Ѓоковиќ, но и видеа на кои пее песни од Жељко Јоксимовиќ