притисни ентер »

10 супер предлози: Маникир како создаден за празничниот период
10 супер предлози: Маникир како создаден за празничниот период

10 супер предлози: Маникир како создаден за празничниот период

Празничниот период ја буди креативноста во многу сегменти - од домашно уредување, преку модни парчиња до изглдот на ноктите. Ако сте во потрага по маникир кој одлично би се вклопил во празничниот период, тогаш ова е текстот за вас и во продолжение ќе видите предлози кои сигурни сме ќе ве инспирираат и ќе ви дадат идеја. Правила нема, освен тоа дека

Водителот Жика Јакшиќ сакал да се смири со пејачката Славица Чуктераш!

Водителот Жика Јакшиќ сакал да се смири со пејачката Славица Чуктераш!

Велиме бурна, бидејќи многу се сакаа, но имаа и обострани изливи на љубомора и многу караници и несогласувања. Потоа тргнаа секој по својот пат, а во моментов и двајцата имаат по еден неуспешен брак позади себе. Неодамна Жика им се доверил на своите пријатели дека негово мислење е како сега Славица е многу позрела, а богами и тој. Во младоста не знаеле

Нов повод за славeње: Цеца не можеше да ја скрие радоста, па ги сподели убавите вести и им посака многу среќа!

Нов повод за славeње: Цеца не можеше да ја скрие радоста, па ги сподели убавите вести и им посака многу среќа!

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ вечерва на социјалната мрежа Инстаграм со своите фанови ја сподели среќната вест. Имено, таа им упати честитка на синот Вељко и неговата избраничка Богдана по повод годишнината од склучувањето на нивниот брак. Објави нивни фотографии од свадбената веселба, а под нив во описот стоеше: „Среќна годишнина најмили мои“

Кетрин Диор - сестрата на славниот дизајнер која е инспирација за парфемот Miss Dior

Кетрин Диор - сестрата на славниот дизајнер која е инспирација за парфемот Miss Dior

После биографијата за Коко Шанел, „Coco Chanel: the Legend and the Life“, британската авторка Џастин Пикарди го насочува своето внимание кон Кетрин Диор и објавува книга со која сака да го направи споменот за сестрата на познатиот дизајнер Кристијан Диор вечен. Делото носи наслов: „Miss Dior: A Story of Courage and Couture“, а го следи животот на Кетрин

Празнична атмосфера на италијански начин: Магијата во Локоротондо започна

Празнична атмосфера на италијански начин: Магијата во Локоротондо започна

Италија е дестинација која многумина ја бираат во пролетниот и летниот период, но после овие фотографии ќе видите дека Италија е секогаш добра идеја. За време на овој празничен период, италијанските саеми и пазари се совршено искуство. Преполни тезги со рачни изработки, вкусни специјалитети и секако музика на која не може да не се расположите. Честопати,