притисни ентер »

МВР изрече 554 казни за брзо возење
МВР изрече 554 казни за брзо возење

МВР изрече 554 казни за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 554 возачи, соопштија од МВР. – Од нив, 101 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе

Казнети 319 возачи во Скопје

Казнети 319 возачи во Скопје

Полицијата вчера казни 319 возачи во Скопје, од кои 83 за брзо возење, соопшти Министерството за внатрешни работи. „На територијата на град Скопје изречени се вкупно 319 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 83 санкции, 20 за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), 18 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли. Изречени се

162 санкционирани возачи во Драчево, 20 за неатестирани фолии

162 санкционирани возачи во Драчево, 20 за неатестирани фолии

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. – На територијата на Драчево изречени се вкупно 162 мерки, меѓу кои за меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 72 санкции, 20 за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), 14 за возење без возачка

МВР изрече 554 казни за брзо возење

МВР изрече 554 казни за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 554 возачи, соопштија од МВР. – Од нив, 101 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе

МВР изрече 554 казни за брзо возење

МВР изрече 554 казни за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 554 возачи, соопштија од МВР. – Од нив, 101 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а

162 санкционирани возачи во Драчево, 20 за неатестирани фолии

162 санкционирани возачи во Драчево, 20 за неатестирани фолии

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. – На територијата на Драчево изречени се вкупно 162 мерки, меѓу кои за меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 72 санкции, 20 за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), 14 за возење без возачка

Летале со 200 километри на час на автопатот Скопје - Велес

Летале со 200 километри на час на автопатот Скопје - Велес

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот вчера спровела засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Скопје-Велес, при што санкционирани се 67 возачи. МВР соопшти дека 28 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а двајца за дури над 70 километри

554 санкции за брзо возење на територија на цела држава

554 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (17.06.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 554 возачи. Од нив, 101 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното,

МВР изрече 554 казни за брзо возење

МВР изрече 554 казни за брзо возење

Скопје, 18 јуни 2021 (МИА) – Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 554 возачи, соопштија од МВР. – Од нив, 101 возило се движело со брзина над

Во Скопје санкционирани 319 возачи, 83 за брзо возење

Во Скопје санкционирани 319 возачи, 83 за брзо возење

Полицијата во текот на вчерашниот ден санкционираше 319 возачи во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Како што соопшти денеска МВР, од нив, за возење со поголема брзина од дозволената се казнети 83 возачи санкции, 20 за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), а казнети се и 18 возачи на мотоцикли. -Изречени се 18