притисни ентер »

Сочна и вкусна чоколадна торта од само 3 состојки кои ги имате дома (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)
Сочна и вкусна чоколадна торта од само 3 состојки кои ги имате дома (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

Сочна и вкусна чоколадна торта од само 3 состојки кои ги имате дома (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

Ако имате три јајца, малку брашно и какао дома, тогаш сте на добар пат да направите домашно уживање за целото семејство. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ : 3 јајца 180 грама брашно 1 лажица какао 50 мл масло 200 мл јогурт малку цимет 1/2 прашок за пециво 100 гр шеќер Дополнително : 2 крем пудинга 500 мл млеко, коцки путер чоколадо за прелив Подготовката погледнете

Три рецепти за трите најдобри домашни сладоледи: Сите природни состојки, а вкусот како во најдобрата слаткарница

Три рецепти за трите најдобри домашни сладоледи: Сите природни состојки, а вкусот како во најдобрата слаткарница

Домашниот сладолед се прави едноставно, така што ги матите состојките создавајќи ја смесата, додавате овошје и го замрзнувате, а вкусот е неспоредливо подобар од сладоледот купен во продавница. Денеска ви пренесуваме 3 рецепти за најубавите домашни сладоледи: – слатка павлака – 500 мл – 200 црно чоколадо – 100 малини – 1 грчки јогурт Се мати слатката

Путер погача со кашкавал

Путер погача со кашкавал

СОСТОЈКИ : 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 50 мл масло 300 мл млеко 1-2 јајца 550-600 гр брашно 150 гр кашкавал 50 гр путер малку сол од сусам

СЛАДОЛЕД ТОРТА СО МАЛИНИ Освежителен десерт со овошје (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

СЛАДОЛЕД ТОРТА СО МАЛИНИ Освежителен десерт со овошје (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

41 Споделувања Share Tweet Летото е пред нас, па ако сакате да се разладите во топлите денови, тогаш можете да направите сладолед торта. СОСТОЈКИ : За кората: 120 гр сурови бадеми 60 гр урми 2 лажици незасладено какао во прав 2 лажици кокос 1/4 лажичка сол 1 лажица вода 1/2 лажичка екстракт од бадем За џем од малини: 350 гр малини 70 гр шеќер 1 лажица

Идеално освежување во летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Идеално освежување во летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Printscreen/Youtube Кога времето е неподносливо жешко, претежно избегнуваме тешка храна и гледаме да консумираме лесни оброци и десерти. Ако имате потреба од нешто слатко, ви предлагаме да ја направите оваа сладолед-торта која освен што ќе ве облажи, и ќе ве освежи бидејќи се консумира ладна, речиси замрзната. Состојки: 170 гр чоколадни бисквити 50

Идеално освежување за летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Идеално освежување за летните горештини: Ледена сладолед-торта/ВИДЕО

Printscreen/Youtube Кога времето е неподносливо жешко, претежно избегнуваме тешка храна и гледаме да консумираме лесни оброци и десерти. Ако имате потреба од нешто слатко, ви предлагаме да ја направите оваа сладолед-торта која освен што ќе ве облажи, и ќе ве освежи бидејќи се консумира ладна, речиси замрзната. Состојки: 170 гр чоколадни бисквити 50

Чоколадна торта со само 3 јајца! Лесно се прави (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Чоколадна торта со само 3 јајца! Лесно се прави (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

45 Споделувања Share Tweet Ако имате три јајца, малку брашно и какао дома, тогаш сте на добар пат да направите домашно уживање за целото семејство. СОСТОЈКИ : 3 јајца 180 грама брашно 1 лажица какао 59 мл масло 200 мл јогурт малку цимет 1/2 прашок за пециво 100 гр шеќер Дополнително : 2 крем пудинга 500 мл млеко, коцки путер чоколадо за прелив Подготовка

Влкусни колачиња кои се готови за 20 минути, совршени за со првото утринско кафе

Влкусни колачиња кои се готови за 20 минути, совршени за со првото утринско кафе

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ : 100 гр путер 200 гр брашно 1 големо јајце или две помали малку прашок за пециво 100 гр шеќер во прав 1 ванилин шеќер Подготовката погледнете ја во видеото кое следува

Путер погача со кашкавал! Мека и вкусна, подобра отколку од пекара (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Путер погача со кашкавал! Мека и вкусна, подобра отколку од пекара (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

54 Споделувања Share Tweet Наместо да купите погача во пекара, време е да направите домашна со неверојатен вкус. СОСТОЈКИ : 20 гр квасец 1 лажичка шеќер 50 мл масло 300 мл млеко 1-2 јајца 550-600 гр брашно 150 гр кашкавал 50 гр путер малку сол од сусам Подготовка :