притисни ентер »

Панчев: Македонците можат да бидат пријатно изненадување на ЕУРО 2020
Панчев: Македонците можат да бидат пријатно изненадување на ЕУРО 2020

Панчев: Македонците можат да бидат пријатно изненадување на ЕУРО 2020

Еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња Дарко Панчев оцени дека „црвено – жолтите“ се кадарни да приредат изненадување на ЕУРО 2020 што од утре до 11 јули ќе се одржи во 11 европски градови. Македонскиот состав е во групата Ц, а премиерниот натпревар ќе го игра в недела против Австрија, пред дуелите со Украина и Холандија. – Тоа не

Панчев: Македонците можат да бидат пријатно изненадување на ЕУРО 2020

Панчев: Македонците можат да бидат пријатно изненадување на ЕУРО 2020

Еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња Дарко Панчев оцени дека „црвено – жолтите“ се кадарни да приредат изненадување на ЕУРО 2020 што од утре до 11 јули ќе се одржи во 11 европски градови. Македонскиот состав е во групата Ц, а премиерниот натпревар ќе го игра в недела против Австрија, пред дуелите со Украина и Холандија. – Тоа не

Панчев: Македонците можат да бидат пријатно изненадување на ЕУРО 2020

Панчев: Македонците можат да бидат пријатно изненадување на ЕУРО 2020

Еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња Дарко Панчев оцени дека „црвено – жолтите” се кадарни да приредат изненадување на ЕУРО 2020 што од утре до 11 јули ќе се одржи во 11 европски градови. Македонскиот состав е во групата Ц, а премиерниот натпревар ќе го игра в недела против Австрија, пред дуелите со Украина и Холандија. – Тоа не

Панчев: Македонија може да изненади, само фудбалерите мора да бидат опуштени

Панчев: Македонија може да изненади, само фудбалерите мора да бидат опуштени

Дарко Панчев, еден од најдобрите македонски играчи во историјата на Македонија, смета дека нашата репрезентација не треба да се задоволи само со учество на Европското првенство. Нашта репрезентација е во Групата Ц со репрезентациите на Холандија, Австрија и Украина. „Не е тоа некоја претерано силна група. Можеме да направиме едно убаво изненадување

Панчев прогнозира пријатно да изненадиме на ЕУРО 2020

Панчев прогнозира пријатно да изненадиме на ЕУРО 2020

Еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња Дарко Панчев оцени дека „црвено – жолтите“ се кадарни да приредат изненадување на ЕУРО 2020 што од утре до 11 јули ќе се одржи во 11 европски градови. Македонскиот состав е во групата Ц, а премиерниот натпревар ќе го игра в недела против Австрија, пред дуелите со Украина и Холандија. – Тоа не

Панчев ја издвои нашата најсилна страна и порача: Можеме да бидеме пријатно изненадување

Панчев ја издвои нашата најсилна страна и порача: Можеме да бидеме пријатно изненадување

Македонската фудбалска репрезнетација ја очекува настап на Европското првенство кое се отвара утре во Рим со средбата меѓу Италија и Турција. Ние овој шампионат ќе го започнеме на 13 јуни против Австрија во Букурешт за да потоа на 17 се соочиме со Украна по што ќе се преселиме во Амстердам каде ќе ја завршиме групната фаза со битката против Холандија

Панчев ја издвои нашата најсилна страна и посочи: Можеме да бидеме пријатно изненадување

Панчев ја издвои нашата најсилна страна и посочи: Можеме да бидеме пријатно изненадување

Македонската фудбалска репрезнетација ја очекува настап на Европското првенство кое се отвара утре во Рим со средбата меѓу Италија и Турција. Ние овој шампионат ќе го започнеме на 13 јуни против Австрија во Букурешт за да потоа на 17 се соочиме со Украна по што ќе се преселиме во Амстердам каде ќе ја завршиме групната фаза со битката против Холандија

Панчев: Македонија може да изненади, само фудбалерите мора да бидат опуштени

Панчев: Македонија може да изненади, само фудбалерите мора да бидат опуштени

Панчев: Македонија може да изненади, само фудбалерите мора да бидат опуштени Дарко Панчев, еден од најдобрите македонски играчи во историјата на Македонија, смета дека нашата репрезентација не треба да се задоволи само со учество на Европското првенство. Нашта репрезентација е во групата Ц со репрезентациите на Холандија, Австрија и Украина. „Не е

Панчев: Нема што да изгубиме на ЕП, Македонија има четири извонредни играчи

Панчев: Нема што да изгубиме на ЕП, Македонија има четири извонредни играчи

Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Панчев вели дека нашата А селекција не треба да се задоволи само со учеството на Европското првенство. Прославениот напаѓач на Црвена звезда и воедно екс репрезентативец на Југославија ја коментираше групата „Ц“ во која покрај Македонија, ќе играат уште Австрија, Украина и Холандија. – Не е тоа некоја претерано