притисни ентер »

Да се изгубиме низ SoHo – елитна шопинг дестинација во срцето на Менхетн
Да се изгубиме низ SoHo – елитна шопинг дестинација во срцето на Менхетн

Да се изгубиме низ SoHo – елитна шопинг дестинација во срцето на Менхетн

Веројатно шопохолиците ќе се сложат, да се изгубите низ SoHo не е така лоша идеја, напротив! Уште во 90-те години, голем дел од најпознатите светски брендови, се сместија низ улиците на SoHo. Шанел, Луј Витон, Марк Џејкобс, Александар Ванг, Прада, Версаче, Баленсијага се само дел од елитното друштво што тука создаде свој дом. Од тогаш овој кварт на