Атлетико ја доби битката за Лигата на шампионите

Фудбалерите на Атлетико Мадрид на домашен терен го победија Атлетик Билбао со 3:1 во 33.коло на Ла Лига. Дербиот на „Цивитас Метрополитано“ беше директна борба за последното место кое води во Лигата на шампионите, следната сезона, а до кое сега се поблиску „јорганџиите“. Родриго Де Пол им донесе предност на домашните по 15 минути игра. Но првото полувреме

Атлетико Мадрид го задржува местото кое води во Лигата на шампионите

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го совладаа Атлетик Билбао со резултат 3:1 во 33 коло од „ Ла Лига “. „Јорганџиите“ подобро го започнаа натпреварот, поведоа во 15 минута, кога погоди Родриго де Пол. Непосредно пред паузата, Нико Вилијамс израмни за тимот од Баскија. Веќе на стартот од вториот дел од играта се забележаа нови возбудувања. Коке беше во

Атлетико впиша дерби-триумф вреден место во ЛШ

Екипата на Атлетико Мадрид дојде до многу важна победа, откако на домашен терен славеше над Атлетик Билбао (3-1) во дербито на колото за четвртата позиција која води во Лигата на шампионите следната сезона. Извештај од натпреварот: „Јорганџиите“ на Симеоне се мачеше во првиот дел, но во второто полувреме го скрши отпорот на гостинот од Баскија . Домаќинот

Атлетико Мадрид го победи директниот конкурент и сега е блиску до пласман во ЛШ

Фудбалерите на Атлетико Мадрид забележаа победа од 3-1 на домашен терен против директниот конкурент за пласман во Лигата на шампионите, Атлетик Билбао и сега имаат предност од шест поени на четвртата позиција. Де Пол во 15-тата минута ги донесе домашните во водство, но Нико Вилијамс во 45-тата израмни на 1-1. Сепак, во вториот дел избраниците на Чоло

Победа на Атлетико Мадрид вредна Лига на шампиони

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го остварија веројатно најважниот триумф во шпанската Ла лига оваа сезона. Во дербито од 33.коло „јорганџиите“ го совладаа Атлетик Билбао со 3:1 во натпреварот од 33.коло на националниот шампионат. Така Атлетико стигна до 64 бода и го зазема четвртото место кое води во Лигата на шампионите следната сезона. Де Пол во 15