притисни ентер »

Витамин Ц серум – Мало чудо за кожата кое ги бриши сите несовршености
Витамин Ц серум – Мало чудо за кожата кое ги бриши сите несовршености

Витамин Ц серум – Мало чудо за кожата кое ги бриши сите несовршености

Причини зошто веднаш треба да внесете Витамин Ц серум во вашата секојдневна рутина за нега на кожата на лицето Витаминот Ц одлично помага при настин и грип, а со внесување преку овошјето во организмот спречувате воспаленија и инфекции во организмот. Но дали сте знаеле дека витаминот Ц за лицето има доста голема улога во убавината и го успорува стареењето

Сезона е на дињи – јадeте ги што повеќе

Сезона е на дињи – јадeте ги што повеќе

Дињата е омилен десерт на многумина за време на жешките летни денови, и не е тајна дека има бројни лековити ефекти. Составот на самата диња покажува што се можете да најдете во ова овошје. Една порција од 150 грама диња содржи: 53 калории, 0,3 гр маснотии, 13 гр јаглени хидрати, 1,4 гр влакна, 30% од дневната количина на витамин А, 78% од дневната