притисни ентер »

Федерер атакува на титулата најстар освојувач на Вимблдон
Федерер атакува на титулата најстар освојувач на Вимблдон

Федерер атакува на титулата најстар освојувач на Вимблдон

Роџер Федерер за еден месец ќе наврши 38 години но тоа во никој случај не го спречува Швајцарецот да биде и натаму во топ форма. Тој денеска во финалето на овогодинешниот Вимблдон ќе се соочи со Новак Ѓоковиќ, а доколку ја освои титулата, ќе стане највозрасниот првак на Вимблдон во неговата историја. Слично како и Серена Вилијамс во женското финаче

Кирјос пред финалето на Вимблдон: Роџер те молам победи!

Кирјос пред финалето на Вимблдон: Роџер те молам победи!

Добро е познато дека контроверзниот австралиски тенисер со грчко потекло, Ник Кирјос е секогаш непријателски расположен кон Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал кои често ги обвинува за се и сешто. Кирјос испадна на Вимблдон уште во 2. коло од Надал, а сега од својот одмор на Бахамите ја следи завршницата на грандслем турнирот. Па, пред денешното финале на

Кирјос уште еднаш покажа колку не го сака Ѓоковиќ: Роџер те молам победи!

Кирјос уште еднаш покажа колку не го сака Ѓоковиќ: Роџер те молам победи!

Ник Кирјос испадна во 2.коло на Вимблдон откако со 3-1 загуби од Рафаел Надал. Австралиецот е контраверзен како и секогаш, а по мечот имаше да каже неколку интересни работи за Шпанецот. Тој долго време дава изјави и против Новак Ѓоковиќ, па така и неговиот последен „твит“ е наменет кон српскиот тенисер. „Роџер те молам победи“, напиша кратко утринава

Само на 1ТВ: Од 15 часот борба на титаните – Федерер – Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон 2019

Само на 1ТВ: Од 15 часот борба на титаните – Федерер – Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон 2019

Ексклузивно на 1ТВ денеска од 15:00 часот – 133 издание на престижниот Вимблдон по 49 пат ќе ги соочи првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ и легендарниот Роџер Федерер. Првиот носител и бранител на круната атакува на петтата титула во Лондон против осумкратниот освојувач на неофицијалното светско тениско првенство. Ѓоковиќ и Федерер по трет пат во кариерата

Кирјиос го замоли Федерер една работа пред денешното финале

Кирјиос го замоли Федерер една работа пред денешното финале

Тенискиот свет денес со нетрпение го очекува финалниот меч на Вимблдон. На централниот терен ќе се појават првите двајца носители на турнирот, Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер . Во пресрет на дуелот на двете легенди на белиот спорт на Твитер се огласи Ник Кирјиос. Познат по тоа што не е во најдобри односи со Србинот, австралискиот тенисер испрати молба

Кирјос јасно стави до знаење за кого ќе навива во финалето на Вимблдон

Кирјос јасно стави до знаење за кого ќе навива во финалето на Вимблдон

Ник Кирјос, контроверзниот австралиски тенисер, јасно се стави на страната на Роџер Федерер пред денешното мега-финале на Вимблдон против светскиот рекет број 1 и актуелен шампион, Новак Ѓоковиќ. „Федерер те молам победи“, напиша Кирјос во знак на поддршка за Швајцарецот и неговиот обид за 21. гренд слем титула. Кирјос, кој загуби во второто коло од

Кирјос има една молба за Федерер

Кирјос има една молба за Федерер

Лошото момче на тенисот, Ник Кирјој не може да остане на страна во пресрет на големото финале на Вимблдон. Австралискиот тенисер, Ник Кирјос кој наместо по резултатите, вниманието на јавноста го привлекува поради испадите и инцидентите, се јави пред големото финале на Вимблдон во кое играат Ѓоковиќ и Федерер. Кирјос не пропушта можност во јавноста

Кирјос испрати порака до Федерер пред финалето на Вимблдон

Кирјос испрати порака до Федерер пред финалето на Вимблдон

Ник Кирјос изминатиот период беше присутен во медиумите поради своето контроверзно однесување на теренот, но и поради изјавите со кои го нападна Новак Ѓоковиќ, за кого е јасно дека му е најнеомилениот ривал на АТП турот. Австралиецот повторно се активираше со ситна индиректна провокација до Србинот, откако пред финалето на Вимблдон испрати порака до

Кирјос јасно стави до знаење за кого ќе навива во финалето на Вимблдон

Кирјос јасно стави до знаење за кого ќе навива во финалето на Вимблдон

Ник Кирјос, контроверзниот австралиски тенисер, јасно се стави на страната на Роџер Федерер пред денешното мега-финале на Вимблдон против светскиот рекет број 1 и актуелен шампион, Новак Ѓоковиќ. „Федерер те молам победи“, напиша Кирјос во знак на поддршка за Швајцарецот и неговиот обид за 21. гренд слем титула. Кирјос, кој загуби во второто коло од

Вимблдон финале: Трката продолжува: Ѓоковиќ или Федерер?

Вимблдон финале: Трката продолжува: Ѓоковиќ или Федерер?

Грен слем титули – 35, Вкупно трофеи – 176. недели на првото место на АТП листата – 570. Титули на Вимблдон -12. Тоа се бројките кои денес од 15. часот ќе се најдат на Централниот терен. Ним можат да им се восхитуваат само неутралните љубитери на тенисот, но Роџер федерер и Новак Ѓоковиќ не ги интересира таа заедничка статистика – тие ја бркаат својата