притисни ентер »

Под знак прашалник е одржувањето на Мастерсот во Мадрид
Под знак прашалник е одржувањето на Мастерсот во Мадрид

Под знак прашалник е одржувањето на Мастерсот во Мадрид

Здравствените организации во Шпанија ги советувале организаторите на Мастерсот во Мадрид да го откажат турнирот поради порастот на бројот на заразени со коронавирусот во шпанската престолнина. Мастерсот во Мадрид треба да се одржи од 12 до 20 септември. Овој турнир треба да биде подготовка за тенисерите и тенисерките за Ролан Гарос кој ќе започне на

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“. Мадрид, 1 август 2020 (МИА) – Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“.

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Мадрид, 1 август 2020 () – Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“. Оваа одлука доби поддршка од претставникот на локалното Министерство за здравство Антонио Запатеро. Во Мадрид, од 12 до 20 септември, предвидено е да се одржат турнири

Мастерсот во Мадрид ќе биде најнова „жртва“ на Ковид-19?

Мастерсот во Мадрид ќе биде најнова „жртва“ на Ковид-19?

Здравствените организации во Шпанија го советуваа раководството на Мастерсот во Мадрид да не го организираат турнирот следниот месец поради зголемениот број на заболени од коронавирус. Мастерсот е закажан да се одржи од 12 до 20 септември и тој треба да биде важен турнир за сите кои ќе се подготвуваат за Ролан Гарос, кој е закажан за 27 септември.

По САД и во Европа удар за тенисот, пред откажување е еден Мастерс

По САД и во Европа удар за тенисот, пред откажување е еден Мастерс

Состојбата со пандемијата на коронавирусот засега го одложи турнирот во Вашингтон, а се заканува да одложи и турнири во Европа. Рестартот на тениската сезона доби голем удар со откажувањето на турнирот во Вашингтон, додека се погласни се најавите дека голем број на тенисери од врвот и во машка и во женска конкуренција нема да откапуваат во САД и да