притисни ентер »

На Инстаграм се совршени, а сега открија како навистина изгледаат
На Инстаграм се совршени, а сега открија како навистина изгледаат

На Инстаграм се совршени, а сега открија како навистина изгледаат

Уредуваните фотографии на Фотошоп пред да се објават на Инстаграм, станаа секојдневние, па сега тоа го прават и оние кои не се сметаат за инфлуенсери. Телата на оваа социјална мрежа се совршени, кожата е беспрекорна, а косата е редовно бујна и долга. View this post on Instagram On Wednesday we wear pink💕😘 (what pic is your fav?) A post shared by

ШОК ВО СВЕТОТ НА ТЕНИСОТ – НАЈУБАВАТА ТЕНИСЕРКА НА СВЕТОТ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА: Познато зошто бившата број 1 со само 29. години се повлекува!

ШОК ВО СВЕТОТ НА ТЕНИСОТ – НАЈУБАВАТА ТЕНИСЕРКА НА СВЕТОТ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА: Познато зошто бившата број 1 со само 29. години се повлекува!

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, Каролина Возниацки, соопштила дека на Австралија Опен ќе ја заврши играчката кариера. View this post on Instagram I’ve played professionally since I was 15 years old. In that time I’ve experienced an amazing first chapter of my life. With 30 WTA singles titles, a world #1 ranking for 71 weeks, a WTA Finals victory,

Возниацки на 29 години му кажува збогум на тенисот – „Време е за крај… Малото девојче ги оствари сите соништа“

Возниацки на 29 години му кажува збогум на тенисот – „Време е за крај… Малото девојче ги оствари сите соништа“

Поранешната најдобра тенисерка на светот Каролина Вознијацки по Австралија опен ќе ја заврши професионалната кариера. „Професионално се занимавам со тенисот веќе 15 години. Во тоа време јас уживав во неверојатниот прв дел од мојот живот. Освоив 30 ВТА титули, бев број 1 на листата 71 седмица, триумфирав на Австралија опен и Завршниот мастерс, три пати

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, објави дека оди во пензија

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, објави дека оди во пензија

Таа ја објави одлуката за време на гостувањето во шоуто Добро утро Америка на АБЦ, а подоцна и на нејзиниот Инстаграм. „Играв тенис од 15 години. За време на тие години, ги проживеав најубавите моменти од животот. Освоив 30 титули, 71 беше Светска бр.1 за 71 недела, освоив финале на ВТА, три пати бев на Олимпијадата и го носев знамето на Данска, и

Ги изненади сите, на 29 години ја завршува кариерата!

Ги изненади сите, на 29 години ја завршува кариерата!

Таа е моментно 37. на ВТА листата, вкупно 71 недела беше на женскиот тениски врв... Поранешната најдобра тенисерка на светот, Каролина Возњацки (29) соопшти денеска дека ќе ја заврши кариерата после „Австралија опен 2020“. Професионално игра тенис од својата 15. година, освојувајќи 30 ВТА титули, прво место на ВТА листата, победа на завршниот турнир,

Една од најубавите тенисерки рече збогум на професионалниот тенис

Една од најубавите тенисерки рече збогум на професионалниот тенис

Каролина Вознијацки е една од најубавите тенисерки во светот, таа денеска објави дека става крај на својата професионална кариера по 15 години настапи во тенисот. Оваа тенисерка со објава на Инстаграм, објави дека по Австралија Опен 2020 година, ќе стави дефинитивен крај на својата спортска кариера. Австралија Опен е турнирот на која таа забележа најголем

Една од најубавите светски тенисерки заминува во пензија по Австралија опен

Една од најубавите светски тенисерки заминува во пензија по Австралија опен

Поранешната најдобра тенисерка на светот и една од најубавите во „белиот спорт“ Каролине Вонзијацки најави дека заминува во пензија по настапот на Австралија опен на почетокот на идната година. Војзнијацки одлуката да оди во пензија ја објави преку социјалните мрежи, експресно откако истото го кажа во интервју на во шоуто на АБЦ, „Добро утро Америка“

Поранешната девојка на принцот Хари, призна дека се борела со алкохолизмот!

Поранешната девојка на принцот Хари, призна дека се борела со алкохолизмот!

Мислев дека не сум доволно смешна, паметна и интересна без алкохолот, вели пејачката Ели Гоулдинг. Британската пејачка Ели Гоулдинг, која јавноста ја знае и како поранешната девојка на принцот Хари , во едно од последните интервјуа зборела за тешкиот животен период кога се борела со алкохолизмот. View this post on Instagram At home with… me 🙃 by my

ИАКО ЗЕМАЛА ТАБЛЕТИ ЗА КОНТРАЦЕПЦИЈА: Плус-сајз манекенката остана бремена

ИАКО ЗЕМАЛА ТАБЛЕТИ ЗА КОНТРАЦЕПЦИЈА: Плус-сајз манекенката остана бремена

Плус-сајз манекенката Искра Лорен на својот Инстаграм профил објави дека е бремена и дека нејзиното семејство најскоро ќе има и трет член. Таа не го криеше изненадувањето, бидејќи како што вели, последниве 11 години земала таблети за контацепција, па дури и во периодот кога забременила. Сега е во петтиот месец од бременоста, а изнадувањето дека ќе

Ја оправда титулата модна икона: Наоми Кембел покажа како се носи моментално најпопуларниот фустан

Ја оправда титулата модна икона: Наоми Кембел покажа како се носи моментално најпопуларниот фустан

Оваа награда ми значи уште повеќе бидејќи сум првата Афроамериканка што го добила ова признание, рекла Наоми на настанот на кој беше прогласена за модна икона на годината. Проѕирните фустани во последно време се повторно многу актуелни, а Наоми е вистински пример како се носи овој модел за да не делува вулгарно и евтино. Ова елегантно издание на манекенката