притисни ентер »

Вербално и физички нападната медицинска сестра
Вербално и физички нападната медицинска сестра

Вербално и физички нападната медицинска сестра

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивна нега вербално и физички била нападната медицинска сестра. Според Министерството за здравство, неа ја нападнало лице на кое претходно му починал близок роднина. Медицинската сестра поминала со полесни телесни повреди, но е во тешка психолошка состојба, соопштуваат од Клиниката. Министерот за здравство

Нападната медицинска сестра од семејство на починато лице

Нападната медицинска сестра од семејство на починато лице

Со клоци и со закани била нападната медицинска сестра на клиниката за интензивно лекување од страна на семејството на пациент кој починал. Нападот се случил утринава, пред одделот за интензивна нега. Сестрата нема тешки физички повреди, но била вознемирана и преплашена, информираат од КАРИЛ. Вработените на клиниката го осудија настанот и апелираат

Медицинска сестра нападната од семејство на починат на КАРИЛ, Филипче го осуди инцидентот

Медицинска сестра нападната од семејство на починат на КАРИЛ, Филипче го осуди инцидентот

Медицинска сестра рано изутрината физички и вербално била нападната од семејство на пациент кој починал на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ). Инцидентот се случил пред влезот на нејзиното работно место на одделот за интензивно лекување, а денеска најостро го осудија министерот за здравство Венко Филипче, раководителот

Медицинска сестра нападната на КАРИЛ, Филипче бара воведување полициски дежурства

Медицинска сестра нападната на КАРИЛ, Филипче бара воведување полициски дежурства

Медицинска сестра рано изутрината физички и вербално била нападната од семејство на пациент кој починал на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ). Инцидентот се случил пред влезот на нејзиното работно место на одделот за интензивно лекување, а денеска најостро го осудија министерот за здравство Венко Филипче, раководителот

По инцидентот на КАРИЛ, Филипче со осуда за насилството

По инцидентот на КАРИЛ, Филипче со осуда за насилството

Од Министерството информираат дека се сочувствуваат со болката на блиските на пациентот, но осудуваат било какво насилство врз медицински персонал кој секојдневно се бори за животот на овие пациенти. – На КАРИЛ денеска било физички и вербално нападнато медицинско лице кое работи на Клиниката“ соопштија денеска од Министерство за здравство. По инцидентот

Медицинска сестра нападната од семејство на починат на КАРИЛ

Медицинска сестра нападната од семејство на починат на КАРИЛ

Медицинска сестра рано изутрината физички и вербално била нападната од семејство на пациент кој починал на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ). Инцидентот се случил пред влезот на одделот за интензивно лекување, а денеска најостро го осудија министерот за здравство Венко Филипче, раководителот на Клиниката, Маја Мојсова,

Сестра нападната на КАРИЛ од семејство на починат пациент

Сестра нападната на КАРИЛ од семејство на починат пациент

Сестра нападната на КАРИЛ од семејство на починат пациент Утрово пред почетокот на смената, медицинска сестра на КАРИЛ била физички и вербално нападната од членови на семејство на  пациент, чиј случај го водела таа, а кој починал во меѓувреме. Сестрата е без тешки физички повреди, но поради вознемиреност, ќе оди на психијатриска проценка и ќе земе

Полицијата ќе ги чува лекарите и сестрите По нападот на Медицинска сестра на КАРИЛ

Полицијата ќе ги чува лекарите и сестрите По нападот на Медицинска сестра на КАРИЛ

Медицинска сестра на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) утрово била физички и вербално нападната од роднини на пациент, кој починал на Клиниката. По нападот, министерот за здравство Венко Филипче најави дека имал координација со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и најави дека наскоро лекарите и медицинските

Драма на Ургентниот центар во Скопје - роднини на починато лице физички нападнале медицинска сестра

Драма на Ургентниот центар во Скопје - роднини на починато лице физички нападнале медицинска сестра

Embedded video for Драма на Ургентниот центар во Скопје - роднини на починато лице физички нападнале медицинска сестра Со клоци и закани утринава на КАРИЛ била нападната медицинска сестра од роднини на пациент кој починал на интензивна нега. Првата смена на вработените од овој оддел почнала тензично и со викање, по драмата што се случувала во ходникот

Медициска сестра претепана на КАРИЛ од роднина на починат пацинет

Медициска сестра претепана на КАРИЛ од роднина на починат пацинет

Медицинска сестра од Ургентинот центар вработена на КАРИЛ била претепана ноќеска по 2 часот, од роднина на пациент кој починал. Од ударите таа се здобила со тешки телесни повреди, а добила и закани по живот. Министерот за здравство, Венко Филипче, го осуди инцидентот и побара од МВР полицајци да обезбедуваат дел од клиниките. Директорката на КАРИЛ,