притисни ентер »

Милер: Еспаргаро премногу лошо се однесуваше после сударот во Херез
Милер: Еспаргаро премногу лошо се однесуваше после сударот во Херез

Милер: Еспаргаро премногу лошо се однесуваше после сударот во Херез

„Очекуваше извинување. За што да се извинам? Јас бев оној кој излета надвор од патеката“ – Џек Милер Џек Милер и Алеш Еспаргаро се уште имаат спротивни мислења за судирот кој го имаа на патеката во Херез. За време на интервјуто кое го имаше на патеката во Ле Ман, Милер изјави дека возачот на Aprilia во текот на целиот пат од трката во Херез се однесувал