притисни ентер »

Еурофарм Работник: Одлуката Спартак Москва да влезе во СЕХА е „политичка“ одлука !
Еурофарм Работник: Одлуката Спартак Москва да влезе во СЕХА е „политичка“ одлука !

Еурофарм Работник: Одлуката Спартак Москва да влезе во СЕХА е „политичка“ одлука !

Македонскиот претставник во СЕХА лигата реагира на својот сајт за промената групите во СЕХА конкуренцијата откако Спартак Москва е додаден во натпреварувањето. „Влезот на Спартак Москва на местото на унгарскиот тим Татабања ги натера челниците на СЕХА лигата да направат корекции во групите поради политички причини. Рускиот тим требаше да го зазеде

СЕХА ги смени групите поради Спартак Москва

СЕХА ги смени групите поради Спартак Москва

Поради големите политички тензии помеѓу Русија и Украина, СЕХА лигата не дозволи меѓусебен дуел на Спартак и Мотор. Влезот на Спартак Москва на местото на унгарскиот тим Татабања ги натера челниците на СЕХА лигата да направат корекции во групите поради политички причини.  Рускиот тим требаше да го зазеде местото на Татабања во групата А, но бидејќи

СЕХА – лигата ги смени групите, Вардар го доби Пекинг, а Еурофарм – Спартак

СЕХА – лигата ги смени групите, Вардар го доби Пекинг, а Еурофарм – Спартак

Влегувањето на рускиот клуб Спартак на местото на Татабања ја принуди СЕХА – лигата да направи измени на составот на групите во кои ќе бидат распределени екипите учеснички во претстојната сезона. Спартак не го зазеде автоматски местото на Татабања. Рускиот тим оди во групата Б каде се наоѓа Еурофарм, додека во конкуренцијата на Вардар се сели дебитантот

Сеха направи мала промена: Вардар против Пекинг, Еурофарм во групата на Спартак

Сеха направи мала промена: Вардар против Пекинг, Еурофарм во групата на Спартак

Со влегувањето на рускиот клуб Спартак Москва на местото на Татабања во регионалната СЕХА – лига, челниците направија измени во групите во кои ќе бидат распределени екипите учеснички во претстојната сезона. Рускиот тим ќе се натпреварува во групата Б каде се наоѓа Еурофарм, додека гупата А, во која се наоѓа и Вардар, се сели дебитантот во ова натпреварување,

Пу, пу, не важи: СЕХА со нови групи – Вардар ќе игра со Кинези

Пу, пу, не важи: СЕХА со нови групи – Вардар ќе игра со Кинези

Ракометната СЕХА лига се соочи со неочекувани проблеми откако пред неколку дена беше исклучен тимот на Татабањ од натпреварувањето. На место на Унгарците во регионалното друштво ќе влезе и Руски Спартак Москва. Иако првично беше кажано дека групите остануваат исти, сепак денес од СЕХА пристигна известување дека има промени, па така актуелниот шампион

СЕХА со нови групи: Еурофарм ќе патува во Русија, Вардар против кинески Пекинг

СЕХА со нови групи: Еурофарм ќе патува во Русија, Вардар против кинески Пекинг

Регионалната СЕХА лига денес направи нови групи во пресрет на новата сезона. Промените се направени за да се задржи конкурентноста и натпреварувачкиот баланс во групната фаза. Група А Вардар Нексе Нашице Татран Прешов Војводина Мотор Запорожје Пекинг Спорт Универзитет Група Б ППД Загреб Мешков Брест Еурофарм Работник Металопластика Шабац Веспрем Спартак

СЕХА: Вардар и Еурофарм Работник добија нови противници во групите

СЕХА: Вардар и Еурофарм Работник добија нови противници во групите

Раководството на СЕХА реши да форимира нови нови групи за новата сезона за да се задржи конкурентноста  и балансот во натпреварувањето по приклучувањето на Пекинг Спорт Универзитет и Спартак Москва во регионалната лига . Вардар ќе игра во групата А во која противници се, Нексе Нашице, Татран Прешов, Војводина, Мотор Запорожје и Пекинг Спорт Универзитет

СЕХА ги смени групите: Вардар во група со Пекинг – Спартак ќе игра со Еурофарм Работник

СЕХА ги смени групите: Вардар во група со Пекинг – Спартак ќе игра со Еурофарм Работник

Извршниот Комитет на регионалната СЕХА лига, по приклучувањето на рускиот тим Спартак Москва на местото на Татабања, направи промена во двете групи. Во предвид се земени повеќе фактори, па групите се добро избалансирани. Група А Вардар Нексе Татран Прешов Војводина Мотор Запорожје Пекинг Универзитет Група Б Загреб Мешков Брест Еурофарм Работник Металопластика

СЕХА направи нови измени во групите: Ова се конечните противници на Вардар и на Еурофарм Работник

СЕХА направи нови измени во групите: Ова се конечните противници на Вардар и на Еурофарм Работник

Откако челниците на СЕХА-лига донесоа едногласна одлука и ја исфрлија Татабања, а празното место до потполнија со Спартак Москва, првиот руски тим кој ќе се натпреварува во регионалното натпреварување, ги направија последните измени. Се чинеше дека рускиот тим ќе биде во групата со Вардар, но конечниот изглед е овој. Македонскиот, регионален и еврпски

СЕХА направи нови измени во групите: Ова се конечните противници на Вардар и на Еурофарм Работник

СЕХА направи нови измени во групите: Ова се конечните противници на Вардар и на Еурофарм Работник

Откако челниците на СЕХА-лига донесоа едногласна одлука и ја исфрлија Татабања, а празното место до потполнија со Спартак Москва, првиот руски тим кој ќе се натпреварува во регионалното натпреварување, ги направија последните измени. Се чинеше дека рускиот тим ќе биде во групата со Вардар, но конечниот изглед е овој. Македонскиот, регионален и еврпски